Home > Závody > MSJ Lenzerheide: Čeští dorostenci jsou vicemistry světa! Zlaté medaile putují do Norska

MSJ Lenzerheide: Čeští dorostenci jsou vicemistry světa! Zlaté medaile putují do Norska

Jonáš Mareček

Český biatlon se dočkal na Mistrovství světa juniorů ve švýcarském Lenzerheide prvního cenného kovu. Trio Ondřej Mánek, Josef Kabrda a Jonáš Mareček vybojovalo stříbro v dorostenecké štafetě. Jejich kolegyně byly po pádu a dvou trestných kolech 12. Obě štafety ovládlo Norsko.

Češi nestačili jen na suverénní Nory

Výsledky z vytrvalostního závodu české dorostence favorizovaly. A zatímco v neděli Ondřeji Mánkovi a Jonáši Marečkovi medaile těsně unikla, tak dnes se dočkali.

Mánek závod rozbíhal na páté pozici, když třikrát dobíjel. Josef Kabrda musel použít čtyři náhradní náboje a vestoje tak tak odvrátil trestné kolo, ale posunul český tým na čtvrtou příčku. Finišman Mareček minul jen dva terče a v závěrečném kole v přímém souboji o druhé místo urval Rusa Alexeje Kovaleva.

Sólo závod si jelo Norsko. Trio Martin Uldal, Morten Tørnblad Sameien a Martin Nevland zvítězilo s náskokem minuty a 16 sekund. Pro Nevlanda je to už druhé zlato na šampionátu. Třetí skončilo Rusko, čtvrté Slovinsko a až pátá Francie se dvěma medailisty z úvodního závodu.

Výsledky štafety dorostenců
Analýza závodu

Dramatický finiš pro Norky a smůla Češek

Skvěle měly štafetu, která kvůli hustému sněžení začala o hodinu později, rozjetou i české dorostenky. Tereza Jandová po první čisté střelbě vedla a i po dvou dobíjení vestoje se držela na špici. Ještě v posledním kole spadla a na předávku dojela až jako devátá se ztrátou 44 sekund.

Gabriela Masaříková poté musela po stojce na dvě trestná kola a klesla na 13. místo. Kateřina Gotvaldová na závěrečném úseku dobíjela jen jednou a poskočila na 12. příčku.

O zlato si to rozdaly rychlé Italky s přesnými Norkami. Ve finiši byla nakonec silnější Maren Bakkenová, v součtu s loňskem nyní trojnásobná mistryně světa. V norské sestavě ji doplnily Tuva Aas Stræteová a Frida Dokkenová.

Za Itálii finišovala Rebecca Passlerová, která má stříbro už z vytrvalostního závodu. Třetí bylo Německo, čtvrté místo stejně jako mezi dorostenci bere Slovinsko a páté zase Francie.

Výsledky štafety dorostenek
Analýza závodu

Foto: Jonáš Mareček (Autor: Jiří Zaňát)

3 thoughts on “MSJ Lenzerheide: Čeští dorostenci jsou vicemistry světa! Zlaté medaile putují do Norska

  1. Snad nám rostou kvalitní závodníci v biatlonu. Doufejme jen, že je někdo nezkazí a že se najde dost financí na to, aby mohli kvalitně trénovat. Hlavně střelbu, ta vyžaduje hodně peněz.

  2. Tak by mě zajímalo, ČT Sport v podstatě tento týden nic nedává , proč nevysílá MSJ a MSD, však by nás to určitě zajímalo víc, než neustálé opakování přenosů nebo starších reportáží stále kolem dokola. To ten sportovní program nemusí vůbec být.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *