Home > Závody > MSJ Osrblie: Claude a Malinovskij mají druhé zlato. Žemlička skončil pátý

MSJ Osrblie: Claude a Malinovskij mají druhé zlato. Žemlička skončil pátý

Emilien Claude

Milan Žemlička zařídil další vylepšení českého maxima na Mistrovství světa juniorů v Osrblie. Ve stíhacím závodě, který ovládl stejně jako sprint Rus Igor Malinovskij, si dojel pro pátou příčku. Mezi dorostenci podruhé na šampionátu triumfoval Francouz Emilien Claude.

Druhé zlato pro Claudea

Vítěz sprintu Emilien Claude nenechal nikoho na pochybách, že si jde pro druhé zlato. Vedení ani na chvíli nepřepustil, i když udělal čtyři chyby. To Cedric Christille musel jen na dvě trestná kola po střelbách vestoje a vybojoval pro Itálii už čtvrtou medaili na šampionátu, tentokrát stříbrnou. Bronz putoval zásluhou Danila Riethmüllera do Německa.

Velmi špatně do závodu vstoupil Jakub Štvrtecký. Zamířil na čtyři trestné okruhy, ke kterým později přidal další tři. S dobrým během vystoupal alespoň na 13. příčku. Pro 31. místo si dojel Tomáš Mikyska, 43. byl Dominik Štulík a 46. David Volek.

Výsledky závodu
Analýza závodu

Podruhé vítězí i Malinovskij

Stíhací závod juniorů nebyl zrovna výstavním střeleckým představením. Vítěz sprintu Igor Malinovskij nasbíral celkem čtyři chyby, což patřilo k tomu nejlepší. A vzhledem k jeho nejrychlejšímu běžeckému času nebylo o vítězi sporu. Nic na tom nezměnil ani na startu 8. Nor Sindre Pettersen, který svou vynikající stíhací jízdu zakončil stříbrem, o 13 sekund za Rusem. Pro bronz si dojel Bělorus Anton Smolski.

Do bitvy o třetí místo se po rychlé na poslední položce zařadil i Milan Žemlička. Byl 8. nejlepší na trati, udělal jen dvě chyby, ale závodníci kolem něj byly prostě ještě rychlejší. Na běloruského závodníka tak Žemlička neměl, ale málem na cílové pásce zdolal Rusa Strelcova. Fotofiniš nakonec rozhodl o tom, že si Žemlička domů poveze skvělé páté místo. Ondřej Šantora skončil po pěti trestných kolech 15. Jakub Procházka bral 44. příčku.

Žemličku mohla krom páté příčky těšit ještě jedna věc. Zajistil si totiž malý křišťálový glóbus za stíhací závody IBU Junior Cupu. Celkové hodnocení ovládl Strelcov.

Výsledky závodu
Analýza závodu

Medailové pořadí po 10 z 16 závodů
Pořadí Země Z S B =
1. fra 3 0 1 4
2. rus 2 3 1 6
3. ita 2 1 1 4
4. can 2 0 0 2
5. nor 1 2 1 4
6. aut 0 2 0 2
7. ger 0 1 3 4
8. ukr 0 1 0 1
9. swe 0 0 1 1
9. kaz 0 0 1 1
9. blr 0 0 1 1

Foto: Emilien Claude (© Vegar S Hansen / Lillehammer 2016, pod licencí BY NC)

One thought on “MSJ Osrblie: Claude a Malinovskij mají druhé zlato. Žemlička skončil pátý

  1. Kromě malého globusu je třeba zmínit ještě ten fakt, že v samotné stíhačce na MS byl Žemlička druhý!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *