Home > Závody > MSJ Otepää: Rychlý Karlík se vešel v úvodním závodě do elitní desítky

MSJ Otepää: Rychlý Karlík se vešel v úvodním závodě do elitní desítky

Mikuláš Karlík

Mistrovství světa juniorů v estonském Otepää odstartovalo vytrvalostními závody dorostenců a dorostenek. První zlaté medaile zamířily do Švédska a do Ruska. Český biatlon se díky Mikuláši Karlíkovi raduje z desátého místa.

Zlato pro sestru Hanny Öbergové

Elvira Karin Öbergová navázala ve vytrvalostním závodě na úspěch své sestry Hanny z olympijských her. Byla nejrychlejší na trati, udělala jen jednu chybu a zvítězila o 35,6 sekundy před Anastasijí Ševčenkovou a o 53,8 sekundy před Anastasijí Gorejevovou.

Po první střelbě figurovala na páté příčce Petra Suchá. Ve zbytku závodu ale třikrát chybovala a skončila 28., těsně před Terezou Voborníkovou. Karolína Dusilová brala 46. příčku a Iva Křižovičová byla 70.

Výsledky vytrvalostního závodu dorostenek
Analýza závodu

Petra SucháFoto: Petra Suchá (Autor: Jiří Zaňát)

Karlík i přes čtyři chyby v Top 10

Rusko hned první den šampionátu zkompletovalo medailovou sadu. Mezi dorostenci se o to vítězstvím postaral Michajl Pervušin. Udělal jednu chybu, stejně jako druhý Filip Andersen. Nor po čtvrté střelbě vedl o 15,4 sekundy, ale v cíli byl naopak horší o 12,3 sekundy. Třetí dojel Martin Bourgeois République z Francie.

Mikuláš Karlík podle očekávání skvěle běžel, měl druhý čas. Také ale čtyřikrát chyboval na střelnici. V součtu mu to stačilo na velmi dobré desáté místo. Jen o dvě příčky níž byl Vítězslav Hornig, který přičítal třikrát 45 sekund. Povedený český závod potvrdil 19. Jakub Kocián. Méně se vedlo 58. Jonáši Marečkovi.

Výsledky vytrvalostního závodu dorostenců
Analýza závodu

Zítra šampionát pokračuje štafetami juniorek a juniorů.

Medailové pořadí zemí na MSJ 2018
1. rus Rusko 1 1 1 3
2. swe Švédsko 1 0 0 1
3. nor Norsko 0 1 0 1
4. fra Francie 0 0 1 1

Hlavní foto: Mikuláš Karlík (Autor: Jiří Zaňát)

3 thoughts on “MSJ Otepää: Rychlý Karlík se vešel v úvodním závodě do elitní desítky

 1. Gratulace klukům za vydařený závod! 3 do dvaceti je hodně slušné, 👍
  Jen malá technická připomínka, Karlos měl až třetí (🙂) běžecký čas, před ním absolutně nejrychlejší Rus – Viukhin; 2min rozdíl, hmmm, člověk by si skoro myslel, že ……… Druhý čas měl Ital – Giacomeli, až 22. v pořadí, jehož přehlédl i při svém komentáři kouč Vlasta Vávra.
  A penalizace u dorostenců v individuálu na 12,5k je dle mého pouze 45sec a ne 1minuta, jak bývá zvykem u juniorů a dospělých.

  1. Díky za upozornění. 🙂 Nějak mi ta trestná minuta časově neseděla. 🙂 Karlík má i podle oficiálního zápisu druhý course time. Třetí je ve ski time, ale tam je započítaná i doba strávená na střelnici, ne?

   1. Ted jste mě! Logicky bych to viděl obráceně, ale kouknul jsem se na analýzu závodu a moje logika dostala trhlinu,😐
    Nejpíš máte pravdu. Vezmite to tedy tak, že jen kontroluji, jestli čtete příspěvki.U mě jeden velký 👍!!
    Hezký večer

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *