Home > Novinky > Müllera nahradí zkušený Žídek. Češi odmítají slova jako ztráta či oslabení

Müllera nahradí zkušený Žídek. Češi odmítají slova jako ztráta či oslabení

lyže

Odchod šéfa českých servismanů Daniela Müllera do Běloruska zřejmě není tak bolestivý, jak se při pohledu zvenčí mohlo zdát. Vyplývá to ze slov prvního muže českého biatlonu Jiřího Hamzy či šéftrenéra Ondřeje Rybáře. A také z toho, že Müllerovu pozici zaujme velmi zkušený Tomáš Žídek.

Stagnace pod Müllerem

Změna v čele servisního týmu není otázkou posledních dnů. „Danielo Müller nás požádal na sklonku uplynulé sezóny o ukončení smluvního vztahu a jeho žádosti vedení svazu po dohodě s šéftrenérem reprezentace vyhovělo. A přestože si následně svůj krok rozmyslel, my už jsme naše stanovisko nezměnili,“ vysvětluje pro svazový web poněkud zvláštní situaci Jiří Hamza.

Biatlonový boss uvádí i důvody, které vedly k akceptování Müllerovy původní volby. „Vycházeli jsme i z toho, že poslední dva roky neměla vzájemná spolupráce takovou dynamiku a progres. Přesněji bych to nazval stagnací.“

Čeští biatlonisté si na kvalitu lyží veřejně nijak hlasitě nestěžovali. Podle všeho se však příprava lyží ne vždy povedla, i když to skrze televizní obrazovku nemuselo být na první pohled patrné.

Rybář Žídkovi věří

Tomáš Žídek dlouhou dobu vedl servisní tým Kanady, kde také získal občanství. Ve schopnosti muže, jehož manželkou je slavná švédská biatlonistka Anna Carin Olofssonová-Zideková, věří i Ondřej Rybář. „Doufáme, že jsme servisní tým dobře doplnili,“ řekl český šéftrenér ve video chatu ČT sport.

Zároveň se také vyjádřil k celé kauze ohledně odchodu Daniela Müllera. „Je to samozřejmě hodně diskutované. Na druhou stranu je to takový boom, když je v České televizi stále zmiňováno, že sportovci vyhrávají díky nejlepším lyžím. Podle mě to není pravda. Sportovci to vyhrají díky tomu, že na to mají.“

Rybář přispěchal i s příkladem. „Kdyby to bylo kvůli lyžím, tak se ptám, proč nevyhráli Adam Václavík nebo Jessica Jislová, protože ty lyže měli stejně připravené. Řekl bych, že je to trochu přehnané,“ dodal úspěšný kouč s tím, že Češi i s novým servismanem udělali velký kus práce směrem k příštím Olympijským hrám. Žídkova smlouva přitom bude trvat ještě další čtyřletý cyklus až do her v Pekingu v roce 2022.

Zdroje: Biatlon.cz, ČT sport
Foto: Lyže Martina Fourcada (Autor: Martin Kaděrka)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *