Home > Novinky > Ztráta pro český biatlon. Servisman Müller odchází do Běloruska

Ztráta pro český biatlon. Servisman Müller odchází do Běloruska

lyže

Běloruská média dnes přišla s překvapivou a zároveň velmi smutnou zprávou pro český biatlon. Dnes již bývalý hlavní servisman české reprezentace Danielo Müller bude zastávat stejný post v Bělorusku.

Hlavní trenér běloruské reprezentace Jurij Albers dnes oznámil podpis smlouvy s německým servismanem. Ten podle něj platí za vyhlášeného odborníka a muže, který je na vrcholu své kariéry. Bělorusové si od něj slibují zlepšení kvality lyží, což je v posledních letech trápilo.

Danielo Müller vedl český tým servismanů od sezóny 2010/2011. Pod jeho vedením se mohli čeští reprezentanti pravidelně opírat o výborně připravené lyže, čímž vynikali i mezi zeměmi s mnohem okázalejšími podmínkami.

Müllerova smlouva u českého týmu měla platnost až do roku 2018. A nic nenasvědčovalo odchodu. I přesto, že nabídky renomovaný servisman měl. „Vybudovali jsme tenhle tým z ničeho a teď jsme jedním z lídrů světového biatlonu. Mám spoustu plánů do budoucna. Titul mistrů světa už jsme teď získali, na řadě je vítězství v celkovém pořadí ženského Světového poháru a pak zlato na olympijských hrách v Pchjongčchangu,“ říkal Němec ještě v minulém roce pro Český rozhlas. Poslední přání už se mu tak nesplní.

Vedle Müllera se o přípravy lyží českých biatlonistů v minulé sezóně starali Vojtěch Prášil, Tomáš Kašpar a Martin Kalous.

Zdroj: sputnik.by
Foto: Lyže (Autor: Martin Kaděrka)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *