Druhá německá zastávka přinesla tápajícímu českému týmu nejhorší výsledky od začátku sezóny 2018/19. Pětice žen neodvezla z Ruhpoldingu ani jeden individuální bod poprvé od ledna 1989. To ale v „kapitalistickém“ bavorském středisku ženy ze socialistického Československa ani nestartovaly. Bodová náruč se příliš neotevřela ani mužům, kteří výborně stříleli, ale svět jim doslova utekl.
Nestřílí to, neběhá to… Černý čtvrtek českých žen
Davidová 50., Vítková 51., Puskarčíková 54., Charvátová 85., Jislová 100. To jsou nikoliv čísla na startu, ale výsledky v cíli sprintu. I přes ideální lyžařské i větrné podmínky nedokázala ani jedna Češka zastřílet čistě, ve spojení s průměrným a podprůměrným během tak přišla pětiletá bodová pauza. V Oberhofu probuzená Eva Puskarčíková s dvěma chybami se trápila běžecky, pocitově na lyžích lépe rozjetou Veroniku Vítkovou zase zbrzdily tři střelecké chyby. Obvyklý rychlík Markéta Davidová nemá Ruhpolding v oblibě, což se projevilo až 28. během – střelbu se dvěma omyly navíc absolvovala ve čtvrtém nejhorším čase z celého startovního pole. Tři střely mimo terč a podprůměrný běh předvedly Lucie Charvátová a po nemoci se navrátivší Jessica Jislová, která porazila pouze dvě soupeřky. Hromadný závod se žádné z Češek pochopitelně netýkal, všechny si pohoršily v hodnocení Světového poháru. Nejlepší zůstává Puskarčíková (38.) před Davidovou (42.) a Vítkovou (48.).
Foto: Markéta Davidová (Autor: Jaroslav Svoboda)
Deváté místo štafety bylo při překvapivém nasazení velmi pomalé Jislové maximálně možným umístěním i přes zdařilé úseky Puskarčíkové, Davidové a Vítkové. V Poháru národů nás předstihly Slovenky a Češky jsou nyní deváté. Nezbývá než doufat, že pro svou nadmořskou výšku nepříliš oblíbený italský Antholz našim biatlonistkám sedne lépe.
Foto: Eva Puskarčíková (Autor: Jaroslav Svoboda)
Češi se rozstříleli, běžecky se souží
Čeští muži z Ruhpoldingu body odvezli, s jejich výší spokojenost nepanovala. Každopádně se prezentovali výbornou střeleckou formou. Moravec, Krčmář i Štvrtecký byli v odloženém sprintu bezchybní, Krupčík se mýlil dvakrát. Všichni ale zaznamenali minimálně průměrné, ale spíše podprůměrné běžecké časy a poprvé v sezóně se na adresu servisu chválou opravdu šetřilo. Lépe se běželo Michalu Krčmářovi, který skončil 25., 31. místem bodoval i Ondřej Moravec. Oba s přehledem udrželi pohárové postavení potřebné pro start v hromadném závodě. Opět nejmladší muž na startu Jakub Štvrtecký o pět vteřin nedosáhl na bodované příčky (44.). Tomáš Krupčík ještě běžeckou i střeleckou pohodu hledá, od bodovaných příček byl daleko – 77. Střelba podržela Moravce (0) i Krčmáře (1) v hromadném závodě, ne úplně konkurenceschopný běh je ale posunul až do středu startovního pole na 15., resp. 18. místo. Ve Světovém poháru zůstali oba na svém, Ondřej Moravec je stále nejvýše postaveným Čechem (17.), Michal Krčmář o místečko za ním.
Foto: Jakub Štvrtecký (Autor: Jaroslav Svoboda)
I v týmovém závodě Čechy ozdobila slušná střelecká fazóna, osm omylů celkem zaznamenali i vítězní Norové. Ani na lyžích tentokrát Češi moc neztráceli – druhým během se blýskl Ondřej Moravec, solidní úsek zajel Michal Krčmář, který se ale opět nevyvaroval technickým problém při dobíjení. Potěšil i mazácký výkon Jakuba Štvrteckého, který se lepší závod od závodu, reprezentační A tým ale opouští –bude se jako naděje připravovat na únorové MS juniorů. Tomáš Krupčík chyboval 4x, běžel slušně, ve finiši přespurtoval Itala Windische a ve vyrovnaném závodě tak ubránil 8. místo, které Čechům patří i v Poháru národů. A nemají daleko ani k místu sedmému. Třeba se povede porazit sedmé Italy na domácím hřišti a Antholz bude k Čechům výsledkově přívětivější.
Hlavní foto: Ondřej Moravec (Autor: Jaroslav Svoboda)
Pětiletá pauza..zkuste tu češtinu vylepšit
To bych odpustil, ale:
který se ale opět nevyvaroval technickým problém při dobíjení.
Tak toto už se odpustit nedá.
Zkusím to priste vylepsit.
Tak Štvrtecký pojede na MS juniorů; držím palce – ať tam dobře uspěje. Předpokládám, že pak se do A-týmu vrátí.