Home > Novinky > Na konec Dahlmeierové reagovali Koukalová, Fourcade, Wiererová i německé sportovní hvězdy

Na konec Dahlmeierové reagovali Koukalová, Fourcade, Wiererová i německé sportovní hvězdy

Laura Dahlmeirová

Laura Dahlmeierová za sebou zanechala nejen v biatlonovém, ale i ve sportovním světě výraznou stopu. Konec kariéry dvojnásobné olympijské vítězky a sedminásobné mistryně světa proto vyvolal mezi sportovci obrovskou vlnu reakcí.

Pokud měla Laura Dahlmeierová nějakou osudovou soupeřku, tak jí byla Gabriela Koukalová. Česká biatlonistka Němce věnovala na svém Facebooku velmi osobní vzkaz. „Milá Lauro, dovol mi, abych ti popřála všechno nejlepší do další životní kapitoly. Hlavně pevné zdraví, lásku a klid kolem tebe v každém dnu tvého života. I když jsme byly velké soupeřky, tak cítím, že jsme si zároveň byly velmi blízké. Je mi ctí, že jsme spolu mohly závodit a tolik toho prožít. Díky za všechno, co jsi udělala pro biatlonový svět, opatruj se a užívej si života. Upřímně doufám, že se brzy uvidíme.“

Gabriela Koukalová a Laura Dahlmeierová
Foto: Gabriela Koukalová a Laura Dahlmeierová (Autor: Petr Zbranek)

Ke konci své kolegyně se vyjádřily také německé biatlonistky. „Zůstavej dál tak silná, v biatlonu jsi dosáhla na všechno, na co jsi dosáhnout mohla,“ napsala Denise Herrmannová, která se těší na společná setkání na svazích, na horách nebo třeba v kavárnách. „Budeš nám všem chybět,“ přidala se Maren Hammerschmidtová.

Velkou rivalkou byla Dahlmeierové i Kaisa Mäkäräinenová. „Všechno nejlepší do budoucna, Lauro! Díky za všechny momenty, které jsme spolu mohly sdílet. V paměti mi zůstane spousta společných pódií. Jsem si jistá, že si budeš užívat i další kapitolu života.“

Dorothea Wiererová jako správná Tyrolanka přála Lauře v němčině. „Užívej si života,“ napsala. Clare Eganová si zase bude muset najít novou učitelku. „Budou mi chybět lekce bavorštiny,“ zalitovala Američanka. U Tiril Eckhoffové a jejího „nooo“ není třeba ani překladu.

Laura Dahlmeierová a Tiril Eckhoffov
Foto: Laura Dahlmeierová a Tiril Eckhoffová (Autor: Petr Slavík)

Martin Fourcade dal na své sociální sítě fotku ze společného tréninku s již bývalou německou reprezentantkou. A přidal k ní tento text: „Nikdy to není jednoduché rozhodnutí, když jste tak úspěšní a je vám jen 25 let. Užívej si volného času v horách, zase se uvidíme!“

K úspěšné kariéře Dahlmeierové gratulovala celá řada německých sportovců. Třeba bývalý slalomář Felix Neureuther. „Vítej ve sportovním důchodu. Přejeme ti jen to nejlepší do budoucna, Lauro! Uvidíme se brzy, sousedko.“ Spolu s ním se ke gratulaci přidala i jeho manželka, bývalá biatlonistka Miriam Neureutherová (za svobodna Gössnerová).

„Můžeš být na svou kariéru více než hrdá, Lauro. Do budoucna ti přeju to nejlepší – jsem si jistá, že se nebudeš nudit ani sekundu,“ napsala další úspěšná reprezentantka v alpském lyžování Viktoria Rebensburgová.

Vzkaz Dahlmeierové věnovali i skokani Andreas Wellinger a Severin Freund, sdruženář Eric Frenzel nebo ex-hokejista Christian Ehrhoff. Houževnatá biatlonistka si během své krátké kariéry získala sympatie napříč sporty a zeměmi.

Čtěte také: Německá hvězda se loučí. Laura Dahlmeierová ukončila ve 25 letech kariéru

Hlavní foto: Laura Dahlmeirová (Autor: Václav Mudra)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *