Home > Novinky > Německá hvězda se loučí. Laura Dahlmeierová ukončila ve 25 letech kariéru

Německá hvězda se loučí. Laura Dahlmeierová ukončila ve 25 letech kariéru

Laura Dahlmeierová

Biatlonový svět opouští jedna z největších hvězd posledních let. Vítězka Světového poháru, mistryně světa a olympijská vítězka Laura Dahlmeierová ohlásila konec kariéry v pouhých 25 letech.

(Ne)očekávaný konec

Není to tak nečekaná zpráva. Už před třemi lety Laura Dahlmeierová deníku Sport Bild říkala: „Konec by mohl být celkem rychlý. Nemyslím si, že bych sport dělala věčně. Je to brutální zátěž.“ Slovo brutální je tady na místě. Stačí se vrátit o pár měsíců zpátky. V říjnu ji zradil imunitní systém, musela úplně přestat s přípravou.

I tak do Světového poháru naskočila ve velkém stylu, skončila druhá ve sprintu v Novém Městě na Moravě. Také na ní ale bylo vidět, jak ji závodění vyčerpává. Po sprintu v Antholzi ji museli z cíle dokonce odnášet.

„Je čas říct servus. Po neuvěřitelně těžké sezóně, kdy jsem byla jako na horské dráze, už necítím 100% vášeň, která je v profesionálním sportu nezbytná. Z toho důvodu jsem se po dlouhých úvahách rozhodla ukončit kariéru,“ oznámila fanouškům Dahlmeierová.

Vyhrála, co se dalo

I přes brzký konec kariéry si Laura Dahlmeierová může říct, že vyhrála, co se dalo. Svůj ohromný talent ukazovala už v mládežnických letech. V roce 2013 se stala v Obertilliachu trojnásobnou juniorskou mistryní světa. Hned svůj první start ve Světovém poháru v témže roce na Holmenkollenu proměnila v sedmé místo.

Své první vítězství mezi elitou slavila v Novém Městě na Moravě v únoru 2015. V průběhu kariéry jich přidala dalších devatenáct. Zřejmě její největší moment přišel na Mistrovství světa v Hochfilzenu v roce 2017, kde ovládla pět ze šesti závodů. Jen ve sprintu ji o čtyři sekundy zdolala Gabriela Koukalová.

Souboje Koukalové a Dahlmeierové byly několik let kořením biatlonu. Naposledy právě v sezóně 2016/17, na jejímž konci Němka české reprezentantce překazila obhajobu velkého křišťálového glóbu. Je ironií osudu, že obě biatlonisty možná oznámí konec kariéry jen pár dní po sobě.

Gabriela Koukalová
Foto: Laura Dahlmeierová, Gabriela Koukalová a Anaïs Chevalierová (Autor: Petr Slavík)

Na Zimních olympijských hrách v roce 2018 Dahlmeierová zkompletovala sbírku úspěchů ziskem zlatých medailí ve sprintu a ve stíhačce. Letos i přes zdravotní potíže získala na Mistrovství světa v Östersundu dva bronzy, opět ve sprintu a ve stíhačce. Na světových šampionátech získala celkem 15 medailí, z toho 7 zlatých.

Laura Dahlmeierová ukončila kariéru v pouhých 25 letech, stejně jako její krajanka Magdalena Neunerová. Jejich zápis do biatlonové historie je přesto nesmazatelný.

Zdroj: laura-dahlmeier.de
Foto: Laura Dahlmeierová (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *