Home > Závody > Na Mistrovství Francie překvapily Fourcadovy špatné výkony i sníh

Na Mistrovství Francie překvapily Fourcadovy špatné výkony i sníh

Martin Fourcade

V La Féclaz se o víkendu konalo poněkud pozdní letní Mistrovství Francie. I když letní… Všechny účastníky překvapilo sněžení, které přineslo štěstí Anaïs Bescondové a Simonu Desthieuxovi. Oba vyhráli jak sprint, tak následný stíhací závod. Naopak se nevedlo Martinu Fourcadovi.

Sobota: Výhry Bescondové a Dexthieuxe

Sprint žen měl 57 účastnic, z nichž ani jediná neodstřílela čistě. Dokonce tři chyby udělala Anaïs Bescondová, ale i tak zvítězila o 5,6 sekundy před mladou Julií Simonovou. Ta chybovala dvakrát, stejně jako třetí Justine Braisazová.

Sice jen jednu chybu měla na svém kontě Marie Dorinová Habertová, ale nedostala se výš než na 6. příčku. Anaïs Chevalierová, která se vrací po zranění, skončila s dvěma chybami 11.

3 sur 3 ! Je suis championne de France de sprint ce matin… pas grâce à mon tir, mais je vais rectifier ça demain !

Příspěvek sdílený Anaïs Bescond Biathlon (@bescondanaisbiathlon),

Ani mezi muži se nedařilo některých favoritům. Ten největší, Martin Fourcade, rozhodně nebyl ve své kůži. Na střelnici minul jediný terč, ale i přesto dojel až 11.

S bilancí 1+1 stříleli Simon Desthieux a Antonin Guigonnat, kteří si to rozdali o vítězství. Nakonec byl o 6 sekund rychlejší zkušenější Desthieux. Jen jednou musel obroužit trestné kolo málo známý Clément Dumont, jemuž to stačilo na bronz.

Výsledky sprintu žen
Výsledky sprintu mužů

Neděle: Bescondová s Desthieuxem opět suverénní

Anaïs Bescondová zvládla skvěle i stíhací závod. Trefila 18 z 20 terčů a podruhé zvítězila s pohodlným náskokem 33 sekund na Céliu Aymonierovou. Ta předvedla ve stíhačce nejlepší výkon ze všech a s pouhou jednou chybou se posunula z 8. místa až ke stříbru.

Další bronz připadl Justine Braisazové, byť objela pět trestných kol. Naopak opět zůstaly bez cenného kovu pátá Marie Dorinová Habertová a osmá Anaïs Chevalierová.

Podobně jako Bescondová, tak i Simon Desthieux s přehledem ovládl také stíhací závod. Minul dva terče a o 44,4 sekundy porazil znovu stříbrného Antonina Guigonnata. I bronz měl stejného majitele v Clémentu Dumontovi.

Dobrým výkonem se posunul Quentin Fillon Maillet na čtvrté místo. To u Martina Fourcada se moc velký posun nekonal. Zase se mu nevedlo běžecky a se třemi chybami bral jen 7. příčku.

Výsledky stíhacího závodu žen
Výsledky stíhacího závodu mužů

Foto: Martin Fourcade (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *