Home > Závody > Na Mistrovství Polska se nejvíc vedlo Monice Hojniszové

Na Mistrovství Polska se nejvíc vedlo Monice Hojniszové

Monika Hojniszová

Duszniki Arena hostila o víkendu Mistrovství Polska v biatlonu na kolečkových lyžích. Sprinty a stíhací závody měly jak mezi muži, tak mezi ženami rozdílné vítěze.

Ženy: Dařilo se favoritkám

V sobotu se za umělého osvětlení nejprve radovala z výhry ve sprintu už 38letá Magdalena Gwizdońová, když o pouhé dvě sekundy porazila Moniku Hojniszovou. Obě udělaly po jedné chybě vleže i vestoje. Jen jednou minula Kamila Żuková, která byla třetí mezi ženami a zároveň vládla juniorkám.

Hojniszová chybovala dvakrát i v nedělní stíhačce, naproti tomu Gwizdońová tentokrát musela na 6 trestných kol a na třetím místě ztrácela skoro minutu a půl. Na druhou příčku se dostala Krystyna Guziková, která i přes čtyři chyby ztrácela na Hojniszovou pouhých 13 sekund.

Muži: Zkušenost a mládí na čele

Mužskému sprintu pod reflektory kralovalo trio nejzkušenějších. Tím vůbec nejlepším byl dvakrát nepřesný Grzegorz Guzik. Andrzej Nędza Kubiniec sice střílel čistě, ale i tak za vítězem zaostal o 27 sekund. K minutě se blížila ztráta Łukasze Szczurka.

Ve stíhacím závodě všechny deklasoval teprve 21letý Mateusz Janik. Po chybě na úvodní ležce už se trestnému okruhu vyhýbal a porazil druhého Nędzu Kubiniece o minutu a 26 sekund. Dalších 22 sekund nabral Guzik. Vítěz sprintu zamířil hned 7krát mimo.

Výsledky sprintů
Výsledky stíhacích závodů

Foto: Monika Hojniszová (Autor: Marcus Cyron, pod licencí BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *