Home > Novinky > Na seznamu podezřelených z dopingu je 31 ruských biatlonistů

Na seznamu podezřelených z dopingu je 31 ruských biatlonistů

dopingový skandál

Ruský dopingový skandál bobtná. Světová antidopingová agentura (WADA) předložila Mezinárodní biatlonové unii (IBU) seznam 31 ruských biatlonistů, kteří jsou podezřelí z užívání zakázaných látek. Někteří ze sportovců stále reprezentují Rusko ve Světovém poháru a v IBU Cupu.

IBU zatím nesdělila konkrétní jména. Šéf světového biatlonu Anders Besseberg však pro norský bulvární plátek VG sdělil alespoň pár podrobností. „Někteří z těch biatlonistů už jsou diskvalifikovaní, jiní ukončili kariéru, ale zaměřit se musíme hlavně na ty podezřelé, kteří se momentálně účastní mezinárodních závodů.“

Jasné je také to, že k případným prohřeškům došlo mezi léty 2011 a 2015. IBU by měla v průběhu týdne vydat doporučení o možném zastavení činnosti podezřelých sportovců. Stopka by mohla vejít v platnost už pro Světový pohár v Oberhofu.

Celou kauzu by pak IBU podle Besseberga mohla rozlousknout do začátku únorového Mistrovství světa. Pro tento účel už byla zřízena speciální komise, která se skládá z právníků a odborníků na antidopingovou problematiku. První zasedání bylo naplánováno na dnešek.

Začíná se také objevovat otázka odebrání pořadatelství mezinárodních závodů. IBU už má dokonce zájemce, kteří by mohli převzít nadcházející Mistrovství světa juniorů v Ostrově a Světový pohár v Ťumeni. Besseberg zároveň uvedl, že by se na kongresu v příštím roce mohlo řešit i místo konání Mistrovství světa v roce 2021. Letošní volbu vyhrála právě Ťumeň, což vzbudilo velké kontroverze.

Zdroje: VG, TASS

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *