Home > Závody > SP Nové Město: Moravec potěšil 8. místem ve sprintu. Opět vyhrál Martin Fourcade

SP Nové Město: Moravec potěšil 8. místem ve sprintu. Opět vyhrál Martin Fourcade

Ondřej Moravec

Pět výher ze šesti možných. To je po sprintu v Novém Městě na Moravě bilance Martina Fourcada. Dnešní vítězství pro něj ale bylo dost možná nejtěžším. Zaslouženě si pakužíval ovací zaplněné Vysočina Areny. Stejně jako 8. Ondřej Moravec.

Emotivní Fourcade

Martin Fourcade načal závod čistou střelbou, přesto po prvním odjezdu ze střelnice nevedl. O 3,7 sekundy se před něj dostal rychlý a v tomto případě i čistý Bulhar Vladimir Iliev. V kontaktu navíc byli i Emil Hegle Svendsen či Anton Šipulin, a tak Francouze nečekalo nic lehkého.

Šipulin přijel na druhou položku jako první z favoritů a dal znovu všech pět terčů. To Svendsen jednou chyboval a za pár chvil ho napodobil i Martin Fourcade. Muž v žlutém ztrácel na Rusa přes 12 sekund a záhy se pustil do mohutné stíhací jízdy. Na jejím konci ukázala časomíra -1,6, což Fourcade doprovodil velmi emotivními oslavnými gesty směrem k přejícím tribunám.

Starý dobrý SuperSvendsen

Za Fourcadem a Šipulinem dojel třetí Emil Hegle Svendsen, který tak potvrdil rostoucí formu. Zejména tu běžeckou, měl třetí čas. Při stejném počtu chyb tak za sebou nechal i čtvrtého kolegu Johannese Bøho. Lídr z poloviny závodu Vladimir Iliev ustál velmi dobře i střelbu vestoje, udělal jen jednu chybu a nakonec skončil na životní páté příčce.

Na vynikající výsledek útočil i bezchybný Serhij Semenov. Po stojce mu patřila dokonce druhá příčka, ale slabší závěr ho nakonec odsunul na 7. pozici, těsně za Lotyše Anderse Rastorgujevse. Nejrychlejším během se prezentoval Julian Eberhard. Díky tomu i se třemi trestnými koly přeskakoval jednoho soupeře za druhým a zastavil se až u 8. Ondřeje Moravce.

Moravec se Soukupem na letošním maximu

Všechny diváky ve Vysočina Areně zpražil moment, kdy se na střelnici potkali Michalové Krčmář a Šlesingr. Ten první udělal dvě chyby vestoje, ten druhý dokonce třikrát minul na ležce. Oba si k těmto nepovedeným položkám připsali i jednu nulu, ale nepomohlo jim to na lepší než 28., resp. 44. místo.

Nálada českých fanoušků však postupem času rostla. Ondřej Moravec si z bouřlivé atmosféry odnesl dvě nuly a v celkem dobrém tempu si doběhl pro své letošní maximum – 8. pozici. Na svého krajana navázal i navrátilec Jaroslav Soukup. V běhu na tom byl sice hůř, ale 19. příčka bude mít jistě pozitivní účinky na jeho sebědůvěru. Lukáši Kristejnovi návrat mezi elitu nevyšel. Na obou položkách minul poslední terč a skončil 76. V Novém Městě si tak zároveň užil premiéru i derniéru.

Střelecké časy
1. Miha Dovžan 47,0
2. Anton Šipulin +1,0
2. Tomas Kaukenas +1,0
4. Lukáš Kristejn +2,0
11. Jaroslav Soukup +4,0
22. Ondřej Moravec +6,0
60. Michal Šlesingr +12,0
87. Michal Krčmář +17,0
Běžecké časy
1. Julian Eberhard 21:31,7
2. Martin Fourcade +7,0
3. Emil Hegle Svendsen +13,6
12. Michal Krčmář +44,7
19. Michal Šlesingr +51,4
24. Ondřej Moravec +55,3
41. Jaroslav Soukup +1:15,9
84. Lukáš Kristejn +2:23,4

Foto: Ondřej Moravec (Autor: Martin Kaděrka)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *