Home > Novinky > Návrat, nebo definitivní konec kariéry? Koukalová to „rozsekne“ do května

Návrat, nebo definitivní konec kariéry? Koukalová to „rozsekne“ do května

Gabriela Koukalová

Devatenáctého března to budou přesně dva roky, kdy se závodu Světového poháru naposledy účastnila Gabriela Koukalová. Olympijskou sezonu vynechala, návrat se nekonal ani v té letošní. Konečné rozhodnutí, zda se k biatlonu ještě někdy vrátí, padne podle slov dvojnásobné mistryně světa a olympijské medailistky nejpozději v květnu.

K prohlášení Koukalovou inspiroval Jágr

Gabriela Koukalová se do dnešního dne k možnému (ne)pokračování své biatlonové kariéry nijak konkrétněji nevyjadřovala. Od listopadu ale na svém Facebooku sdílela příspěvky, ve kterých trénovala v posilovně, běžkovala nebo s nostalgií prohlížela dresy ze Světového poháru. V biatlonové komunitě tak znovu otevřela otázku svého možného návratu. A jak to vypadá, definitivní odpověď Koukalová chystá během následujíích měsíců. „Mé aktuální pocity? Ráda bych vše rozsekla do konce května,“ napsala na sociální síť.

Jednou z věcí, které ji k tak velkému kroku inspirovaly, byl návrat Jaromíra Jágra. „Džegr je jen jeden. Velký respekt, jak je schopný se udržovat ve fyzické kondici pro vrcholový sport i ve svých 47 letech. Já bych skoro mohla být jeho dcera. Především je ale sám sobě velkým motivátorem. Tím by nám měl být všem příkladem, a to nejen ve sportu,“ uvedla Koukalová.

Poslední sezonou Gabriely Koukalové, po které vinou chronické bolesti lýtek přerušila kariéru, byla ta s letopočty 2016/17. A pro tehdejší českou jedničku byla velice úspěšná. Obhajoba celkového vítězství z předchozí sezony se jí sice nepodařila, odvezla si ale dva malé glóby (za sprint a závod s hromadným startem) a především kompletní medailovou sbírku z Mistrovství světa v Hochfilzenu. Nejcennější kov tam vybojovala dnes devětadvacetiletá Koukalová ve sprintu.

Gabriela Koukalová slaví malé glóby sezony 2016/17. V celkovém hodnocení nestačila jen na Lauru Dahlmeierovou (Foto: Petr Slavík)

Hlavní foto: Gabriela Koukalová (Autor: Petr Zbranek)

11 thoughts on “Návrat, nebo definitivní konec kariéry? Koukalová to „rozsekne“ do května

 1. Gábinko, jsem už starší generace a moc, moc jsem Vám i s vnučkou fandila a přeji Vám i nám, aby jste se vrátila…

 2. Těším se na návrat Gabriely Koukalové, i když bude nerozježděná, taková mizérie, jaká je v družstvu, zejména ženském, to už nebude! Milan

  1. Milane, jednou třetí místo ve štafetě, dvakrát třetí místo, jedno první a bronz M. Davidové, to považujete za mizerii ?

 3. Začít závodit po takové době a hned se znovu dostat do špičky, nejlépe světové? To by šlo jenom jako zázrak. Plány na dítě nevyšly?

  1. To neznáte Gábinu!!! Ta má takový potenciál, stačí začít trénovat a okamžitě může být na předních místech, má to v sobě….

  2. Sportovala jste někdy?Tak šikovné děvče a ještě navíc krásné,která nám udělala tolik radosti a bez ní už to není ono,tak o tu se otíráte?Jste asi zamindrákovaný a nepřející člověk.

 4. To neznáte Gábinu!!! Ta má takový potenciál, stačí začít trénovat a okamžitě může být na předních místech, má to v sobě….

 5. Ženská biatlonová špička se za ty dva roky zásadně nezměnila. Když zatrénuje a neonemocní Laura nebo zastřílí Kaisa, tak jsou stále výborné, jen zrychlily Italky. No a samozřejmě je tam nově Markéta. Gábině chybí zlato z olympiády, a to jí asi motivuje. Má dost času se na olympiádu připravit a mezitím si třeba dát ještě jeden velký globus. Vždyť je to pořád relativně mladá holka a biatlon má v sobě. Bylo by to fajn pro ní i nás, fanoušky. Ale i kdyby se už nevrátila a nebo se jí nedařilo, zůstane pro mě biatlonovou královnou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *