Home > Novinky > Němci vybrali do prvního týmu 14 jmen včetně nadějného juniora

Němci vybrali do prvního týmu 14 jmen včetně nadějného juniora

Benedikt Doll

Po velmi úspěšné sezóně neměli v Německu moc důvodů ke změnám. V národním týmu neschází vítězka Světového poháru a pětkrát zlatá z Mistrovství světa Laura Dahlmeierová ani individuální mistři světa Benedikt Doll a Simon Schempp.

Mezi sedmičkou mužů nechybí další členové úspěšné štafety Arnd Peiffer a Erik Lesser. Se statusem B se do prvního týmu dostali i Johannes Kühn, Roman Rees a teprve 20letý David Zobel, medailista z juniorských šampionátů.

U žen nedošlo k žádnému překvapení. Na status A dosáhly krom Dahlmeierové i Franziska Hildebrandová, Maren Hammerschmidtová a Vanessa Hinzová. Označení B nesou Denise Herrmannová, Nadine Horchlerová a Franziska Preußová, která se v minulé sezóně potýkala se zdravotními problémy.

Více prostoru zřejmě dostanou mladé naděje, které tvoří většinu druhého týmu (Ib). Hodně se čeká například od Anny Weidelová, velké soupeřky Markéty Davidové.

Několik dobře známých biatlonistů bylo zahrnuto do podpůrného týmu. Karolin Horchlerová, Annika Knollová, Luise Kummerová, Matthias Bischl, Florian Graf či Michael Willeitner to budou mít s prosazením se zřejmě o něco těžší než jejich mladší kolegové.

Díky velkým úspěchům zůstal neměnný také trenérský tým. U mužů figuruje jako hlavní trenér Mark Kirchner, k ruce má Andrease Stitzla. Ženy vede Gerald Hönig s podporou Tobiase Reitera. U Ib týmu jsou Peter Sendel a Remo Krug.

Složení německé reprezentace pro sezónu 2017/2018

 
Ženy Ia: Laura Dahlmeierová, Franziska Hildebrandová, Vanessa Hinzová, Maren Hammerschmidtová, Denise Herrmannová (B), Nadine Horchlerová (B), Franziska Preußová (B)

Ženy Ib: Marion Deigenteschová, Miriam Gössnerová, Helene-Therese Hendelová, Christin Maierová, Anna Weidelová

Muži Ia: Benedikt Doll, Arnd Peiffer, Erik Lesser, Simon Schempp, Johannes Kühn (B), Roman Rees (B), David Zobel (B)

Muži Ib: Matthias Dorfer, Niklas Homberg, Philipp Horn, Philipp Nawrath, Dominic Reiter, Dominic Schmuck, Justus Strelow, Lars-Erik Weick

Zdroj: DSV
Foto: Benedikt Doll (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *