Home > Novinky > Němci vybrali šestici mužů pro Östersund. U žen jsou ve hře ještě tři místa

Němci vybrali šestici mužů pro Östersund. U žen jsou ve hře ještě tři místa

Mark Kirchner

Mark Kirchner

Foto: Mark Kirchner (© Biathlonworld.com)

Šest německých biatlonistů už má jistotu účasti na úvodních závodech Světového poháru v Östersundu. U žen jsou zatím zabraná pouze tři místa, o další tři se bude bojovat v norském Sjusjøenu.

Souboj o zbylá místa

Němce čeká od pondělí už tradiční tréninkový kemp ve středisku 20 kilometrů severně od Lillehammeru. Trenér žen Gerald Hönig doufá, že se mu dostane jasné odpovědi na to, koho má nominovat pro závody v Östersundu.

„Kvalifikuje se ta závodnice, jež ve třech závodech nasbírá nejvíce bodů. Další dvě budou vybrány na základě rozhodnutí trenérů,“ vysvětluje Hönig nominační kritéria.

Jistotu startu mají zatím Laura Dahlmeierová, Franziska Hildebrandtová a Franziska Preußová, tedy mistryně světa ze štafety. Čtvrtá z tohoto úspěšného týmu Vanessa Hinzová nebyla v celkovém hodnocení Světového poháru do 15. místa, a tak bude muset o nominaci zabojovat.

Karty rozdané

Naproti tomu u mužů mají jasno. Hlavní kouč Mark Kirchner spolu se svým asistentem Andreasem Stitzlem dali důvěru členům zlaté štafety z Kontiolahti Eriku Lesserovi, Danielu Böhmovi, Arndu Peifferovi a Simonu Schemppovi. Šestici doplňují Andreas Birnbacher a Benedikt Doll.

„Kromě tradičních malých bolístek se nám zatím zdravotní problémy vyhnuly,“ těší po říjnovém dvoutýdenním kempu v Ramsau am Dachstein Kirchnera.

Trenér německých mužů však před úvodními závody v Östersundu tlumí očekávání: „V minulosti jsme mohli vidět, že ne všechny země vstoupí do Světového poháru stejně dobře. Zima je dlouhá. Trénovali jsme kvalitně, ale k top formě máme stále daleko,“ uzavírá dvojnásobný olympijský vítěz z roku 1992

Zdroj: DPA

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *