Home > Novinky > Němečtí biatlonisté vyrazili na první společné soustředění do Itálie. Dollovi karanténa nevadila

Němečtí biatlonisté vyrazili na první společné soustředění do Itálie. Dollovi karanténa nevadila

Po rozvolnění bezpečnostních opatření se němečtí biatlonisté vydali na první společné soustředění do italského Martellu. Jak vypadala příprava předtím, popsal pro web Biathlonworld Benedikt Doll.

„Měli jsme štěstí, že jsme odzávodili skoro celou sezónu kromě Osla. Jiní sportovci přijdou o celou sezónu. U nás se toho v dubnu a květnu moc neděje. Je obvykle čas na setkání s přáteli, zkrátka si trochu užít života. To tentokrát nešlo, ale jinak nebyly velké změny. Trávil jsem hodně času s manželkou, sestrou a rodiči a držel se dál od ostatních. Při dodržení rozestupu jsme mohli sportovat s jednou další osobou, takže jsem se takto setkával s přáteli. Bylo to jiné, ale zároveň fajn,“ popisuje třicetiletý biatlonista.

S koncem května už odstartovala příprava na novou sezónu, i když v omezeném režimu. „Mohli jsme trénovat jen ve skupinách po pěti, to bylo trochu jiné. První skupina trénovala brzy ráno, druhá později. Musel jsem vstávat v 6:30 místo normálních 7:30. To bylo fakt těžké, protože nenávidím brzké vstávání,“ přiznává Doll.

V červnu měli Němci absolvovat první cyklistický kemp, ten ale zrušili. Na první soustředění se tedy vydali až teď do vysoko položeného Martellu. To není náhoda, protože v podobné výšce se nachází i dějiště nadcházejícího mistrovství světa Pokljuka.

V Martellu trénují i domácí Italové či Švýcarky. Německou výpravu kromě Dolla tvoří Arnd Peiffer, Simon Schempp, Johannes Kühn, Lukas Fratzscher a Roman Rees.

Kromě tradičního objemového tréninku se Němci momentálně hodně soustředí i na techniku střelby. Jde totiž o první soustředění pod vedením nového střeleckého kouče Engelberta Sklorze.

Čtěte také: Němečtí biatlonisté mají nového střeleckého trenéra

Zdroje: IBU, sportnews.bz
Foto: Benedikt Doll (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *