Home > Novinky > Nové Město na Moravě má v boji o pořadatelství MS 2020 a 2021 těžké soupeře

Nové Město na Moravě má v boji o pořadatelství MS 2020 a 2021 těžké soupeře

Nové Město na Moravě

Nové Město na Moravě

Foto: Fanoušci v Novém Městě na Moravě (Autor: Martin Kaděrka)

Na kongresu Mezinárodní biatlonové unie 1. až 4. září v moldavském Kišiněvě se rozhodne o pořadatelích světových šampionátů v letech 2020 a 2021.

U obou termínu se mezi zájemce řadí i Nové Město na Moravě, které to ovšem bude mít velmi těžké. Poslední šampionát se totiž na Vysočině konal v roce 2013, což není tak dlouhá doba. Sám šéf českého biatlonu Jiří Hamza se na věc dívá realisticky a říká, že je cílem dostat MS zpět k nám do roku 2025.

A kdo proti NMNM stojí? Oba termíny chtějí italský Antholz, německý Oberhof a slovinská Pokljuka. Pro rok 2021 se uchazečem stává ještě ruský Ťumeň.

Velké naděje si může dělat Pokljuka, kde se šampionát jel naposledy v roce 2001. Rovněž Antholz, kde získal v roce 2007 Michal Šlesingr dvě medaile, má slušné šance. Oberhof trochu limituje fakt, že se v Německu MS konalo v roce 2012, i když to bylo v Ruhpoldingu. Na druhou stranu v Oberhofu se jelo naposled před 12 lety, navíc zde bývá tradičně famózní atmosféra. Dobrou kulisu slibuje i Ťumeň, kde by se MS jelo poprvé. Toto středisko už ale letos úspěšně zvládlo Mistrovství Evropy a těší se na premiérový Světový pohár. Světový šampionát hostilo Rusko v roce 2011.

Zdroj: Biathlonworld.com

2 thoughts on “Nové Město na Moravě má v boji o pořadatelství MS 2020 a 2021 těžké soupeře

  1. Je pravda, že si pořadatelé z Pokljuky hodně přejí MS, jenže to ještě musí splnit pár podmínek ze strany IBU, a to: lepší cesta do místa konání (kdo tam byl, ví, o čem mluvím), vyřešit vodní rezervoár (ten současný je stavba “na černo” a ještě je v jednání, co s ní vůbec bude), postavit zázemí pro rozhodčí a novináře (současná budova hotelu je kapacitně nedostačující a velký stan je jaksi pro místo konání MS nedůstojný), možná zvětšit tribuny (ty jsou v SP “pouze” pro, cca 7.000 diváků, s tím, že k trati, kromě stadionu, se diváci nedostanou; stadion i tratě jsou na území Triglavského národního parku) a každopádně sehnat svolení od vlády (což snad nebude problém) a potřebných, dle mých informací 150.000€ na přihlášení kandidatury.
    Ale Pokljuka je tradiční místo pro biatlon, s krásným, skoro domácím prostředím a náročnými tratěmi, takže si zaslouží, aby se jim v kandidatuře dařilo, samozřejmě o něco míň, jak NMNM.

    1. Se srovnáním v poslední větě si dovoluji nesouhlasit. Velmi ale oceňuji, že se s tím píšete 🌈

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *