Home > Novinky > Novinky na Slovensku: Kos je novým trenérem mužů, I. Fialková pokračuje v kariéře

Novinky na Slovensku: Kos je novým trenérem mužů, I. Fialková pokračuje v kariéře

Tomáš Kos

Daniel Kuzmin již nebude pokračovat jako trenér u slovenských mužů, nahradí ho Tomáš Kos. Naopak slibně to vypadá s tím, že by Anastasia Kuzminová po konci kariéry mohla pomoct alespoň štafetám.

Anastasia Kuzminová se po sezóně nechala slyšet, že v případě potřeby pomůže slovenské štafetě. Podmínila to ale tím, že bude v kariéře pokračovat Ivona Fialková, která kvůli dlouhodobým zdravotním problémům a stagnaci zvažovala konec.

„Nebylo to lehké rozhodnutí, ale po řadě vyšetření a konzultací začínám s přípravou na další sezónu. Děkuju za obrovské množství zpráv a za podporu,“ potěšila své fanoušky mladší ze sester Fialkových na sociálních sítích.

Ivona Fialková
Foto: Ivona Fialková (Autor: Petr Slavík)

Kuzminová, která se v pátek poosmé stala královnou biatlonové stopy (anketa o nejlepšího slovenského biatlonistu sezóny), se zatím definitivně nerozhodla. „V létě mě čekají dvě exhibice na kolečkových lyžích. Uvidím, jak na ně dokážu zmobilizovat. Bude to pro mě odrazový bod při rozhodování, jestli jít dál nebo ne,“ citoval třetí nejlepší ženu minulé sezóny Světového poháru Denník Šport.

Naopak je jasné, že její manžel nebude pokračovat jako trenér mužů. Daniel Kuzmin neměl během svého ročního angažmá u Slováků příliš důvodů k radosti, nejvýše v celkovém hodnocení SP figuruje 68. Martin Otčenáš. Na 79. byl šestatřicetiletý Matej Kazár, který ukončil kariéru. Dvakrát se dostal na body 92. Tomáš Hasilla.

Slovenský svaz s Kuzminem jako trenérem nadále počítal, ten však prodloužení smlouvy odmítl. Místo toho bude vykonávat roli manažera reprezentace.

Novým koučem Slováků se stal Čech Tomáš Kos. Dlouholetý trenér slovinské reprezentace už v minulé sezóně pomáhal Kuzminovi se střeleckým tréninkem.

„Vracím se na pozici, kterou jsem roky vykonával ve Slovinsku. Své zkušenosti se budu snažit přenést do slovenského týmu. Nebudu začínat od nuly, už mám nějakou představu, na čem by se mělo zapracovat,” řekl Denníku Šport Kos. K ruce bude mít asistenta Juraje Valentu. Kromě Otčenáše a Hasilly se pod jejich vedením budou připravovat i Michal Šima, Šimon Bartko a jednadvacetiletý nováček Matej Baloga.

Na Slovensku zároveň hledají trenéra ženské reprezentace. Terézia Poliaková se dosud připravovala s týmem Kuzmina, sestry Fialkovy zase tvoří vlastní tým s trenéry Annou Murínovou a Martinem Bajčičákem.

Zdroj: Denník Šport
Foto: Tomáš Kos (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *