Home > Novinky > Do národního týmu Rakouska byli vybráni Eder, J. Eberhard, Leitner a Hauserová

Do národního týmu Rakouska byli vybráni Eder, J. Eberhard, Leitner a Hauserová

Simon Eder a Lisa Hauserová

Čtyřčlenný je rakouský národní tým pro nadcházející sezónu. Premiérově se do něj dostal talentovaný Felix Leitner, naopak na Dominika Landertingera nezbylo místo.

Rakouskou jedničkou byl v minulém ročníku Simon Eder, který dosáhl v 36 letech v celkovém hodnocení Světového poháru na fantastické osmé místo. Hned za ním figuroval Julian Eberhard. Tyto dva muže doplňuje v národním týmu Felix Leitner. Ten zažil ve 22 letech životní sezónu, kterou korunoval čtvrtým místem v Oslu. Jedinou ženou v národním týmu je Lisa Hauserová, 17. nejlepší biatlonistka sezóny 2018/19.

S místem v A týmu se musí spokojit mistr světa z roku 2009 Dominik Landertinger, jehož kariéru dlouhodobě brzdí zdravotní potíže. Až do C týmu spadli Sven Grossegger a David Komatz, kterým se stále nedaří výrazněji se prosadit ve Světovém poháru.

Kariéru již ukončil 43letý Daniel Mesotitsch, který však má následovnici. Do B týmu byla zařazena jeho 18letá dcera Soli Mesotitschová.

Rakouská reprezentace pro sezónu 2019/20

Národní tým: Julian Eberhard, Simon Eder, Lisa Hauserová, Felix Leitner

A tým: Fabienne Hartwegerová, Dominik Landertinger, Harald Lemmerer, Julia Schwaigerová, Dunja Zdoucová

B tým: Tobias Eberhard, Anna Gandlerová, Susanne Hoffmannová, Katharina Innerhoferová, Nikolaus Leitinger, Soli Mesotitschová, Magnus Oberhauser, Lisa Oslová, Christina Riederová, Tamara Steinerová

Zdroj: ÖSV
Foto: Simon Eder a Lisa Hauserová (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *