Home > Závody > Nowakowská se na Mistrovství Polska rozloučila s biatlonem

Nowakowská se na Mistrovství Polska rozloučila s biatlonem

Weronika Nowakowská

Letošní Mistrovství Polska ve středisku Duszniki Zdrój mělo zvláštní příchuť. Bylo posledním pro jednu z nejúspěšnějších polských biatlonistek v historii. Weronika Nowakowská musela ale kvůli únavě vynechat sprint a naskočila až do hromadného startu. Na medaili však nedosáhla.

Sprinty záležitostí Guziků

Středeční sprinty opanovali manželé Guzikovi. Krystyna Guziková sice nebyla tak rychlá jako její soupeřky, ale střílela čistě. Díky tomu o pět sekund porazila jednou nepřesnou Moniku Hojniszovou. Třetí juniorka Kamila Żuková ztrácela se dvěma chybami jen deset sekund. Pro Guzikovou to bylo jubilejní dvacáté zlato.

Grzegorz Guzik vyhrál i přes tři trestná kola. Dvakrát kroužil stříbrný Łukasz Szczurek, který byl o 14 sekund pomalejší. Manko více než minuty měl bronzový Mateusz Janik.

Výsledky sprintu žen
Výsledky sprintu mužů

Krystyna GuzikováFoto: Krystyna Guziková (Autor: Marcus Cyron, pod licencí BY-SA)

Hromadné starty pro Szczurka a Pitońovou

I přes horší zdravotní stav se Weronika Nowakowská postavila na start hromadného startu. V těžkých podmínkách udělala osm chyb a skončila sedmá. Po závěrečné střelbě se pak uklonila domácím fanouškům, od kterých sklidila potlesk.

Ten si zasloužila i Karolina Pitońová, která kroužila jen čtyřikrát a zvítězila o více než minutu před zkušenou Magdalenou Gwizdońovou. Premiérovou medaili vybojovala mladičká Joanna Jakiełaová.

Hromadný start mužů od začátku kontroloval Łukasz Szczurek, který se čtyřmi chybami přestřílel sedmkrát nepřesného Grzegorze Guzika. Rozdíl mezi prvním a druhým byl půl minuty. Bronz znovu získal Mateusz Janik.

Výsledky hromadného startu žen
Výsledky hromadného startu mužů

Łukasz SzczurekFoto: Łukasz Szczurek (Autor: Marcus Cyron, pod licencí BY-SA)

Zdroj: biathlon.com.pl
Hlavní foto: Weronika Nowakowská (Autor: Christian Bier/Wikipedia.org, pod licencí BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *