Home > Rozhovory > Ohlasy: Johannes Bø by v letošní sezóně rád podával vyrovnanější výkony

Ohlasy: Johannes Bø by v letošní sezóně rád podával vyrovnanější výkony

Johannes Thingnes Bø

Johannes Thingnes Bø je připraven v letošní sezóně bojovat o velký křišťálový glóbus. Oproti loňskému ročníku by chtěl podávat více konzistentní výkony.

Johannes Bø se chce dál zdokonalovat

Již zkraje sezóny navazuje Johannes Thingnes Bø na svou výbornou formu z minulé sezóny a dává tak zapomenout na dohady, jestli ho nezbrzdí tréninkové manko, které v přípravě nabral. Svých běžeckých kvalit si je sám dobře vědom, ví však, že je potřeba se zaměřit i na střelbu: „Při individuálu jsem svou rychlost na lyžích přenesl i na střelnici, chtěl jsem z ní odjet co nejrychleji a pokračovat na trati. Dnes jsem tak chtěl síly rozdělit správně mezi běh a střelbu. V tom byl hlavní rozdíl.“ (IBU TV)

Vzhledem k tomu, že sezóna teprve začíná, snaží se moc nemyslet na celkové hodnocení a případný souboj s Martinem Fourcadem: „Ještě je příliš brzy, včera Martin fantasticky vyhrál, dnes to nebyl jeho nejlepší den. Pro něj to nebude problém. Obvykle, když se mu závod nepovede, chce pak být ještě lepší. Já budu potřebovat větší vyrovnanost. Když budu schopný se v tomto zlepšit, zdokonalím se jako závodník, ale je obtížné být tak vyrovnaný jako Martin.“ (IBU TV)

Antonin Guigonnat byl velmi rád za druhé místo, i když na svém dnešním výkonu našel i nějaké nedostatky: „Výsledek je skvělý, ale na začátku závodu to tak dobře nevypadalo. Chtěl jsem začít co nejrychleji, ale nejsem na takovou strategii tolik zvyklý. Čas po prvním kole nebyl až tak dobrý, ale pak jsem obě položky zastřílel čistě. Pro mě bylo velmi těžké dostat se do Světového poháru, po těchto výsledcích už jsem ale sebevědomější a věřím, že už ve Světovém poháru vydržím.“ (IBU TV)

Třetí Alexandr Loginov se poprvé v kariéře dostal na stupně vítězů ve sprintu. Hlavní příčinu dnešního úspěchu vidí v perfektní střelbě: Oproti sprintům v posledních letech jsem dnes zvádl zastřílet čistě. V minulosti jsem hodně chyboval při posledním výstřelech, dnes se mi podařilo střelbu pohlídat, proto to dnes takhle dopadlo.“ Loginov vyjížděl ze střelnice na druhém místě, tuto pozici nakonec neudržel. Přiznává však, že neví, kde na trati ztratil vteřiny na Guigonnata. (IBU TV)

Alexandr LoginovFoto: Alexandr Loginov (Autor: Jiří Zaňát)

S dnešním výsledkem (24. místo) není spokojen Martin Fourcade: „Dnes jsem se na trati necítil dobře, ale tak tomu bylo už při smíšených štafetách a individuálním závodě. Dnešek je však pro mě velkou fackou. Budeme se s týmem snažit najít chybu. Pokud je to fyzický problém, musíme z toho s trenérem vyvodit důsledky, chyba může být u techniků. Pro toto zklamání je mnoho otázek. (L’Équipe)

Hlavní foto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Petr Slavík)

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *