Home > Závody > SP Pokljuka: J. T. Bø opanoval sprint a jde do žlutého. Krčmář opět mezi nejlepšími

SP Pokljuka: J. T. Bø opanoval sprint a jde do žlutého. Krčmář opět mezi nejlepšími

Pódium sprintu mužů

Norský rychlík ovládl i s jedním střeleckým omylem první sprint sezóny a potvrdil, že tato disciplína mu velmi sedí. Na stupních vítězů jej doplnili čistí střelci Guigonnat a Loginov.

Bø byl opět suverénně nejrychlejší

Johannes Thingnes Bø potvrdil roli favorita. Právě ve sprintech zatím ve své kariéře získal nejvíce úspěchů. I dnes rozjel závod od začátku skvěle. Již od prvního mezičasu vévodil běžeckým tabulkám. Při střelbě v leže ani jednou nechyboval a i přes jeden nesestřelený terč ve stoje si dojel pro jasné vítězství. Do stíhacího závodu tak bude po 7. místě z pátečního závodu nastupovat ve žlutém trikotu.

Druhý skončil Francouz Antonin Guigonnat, který tak po osmém místě z individuálního závodu zažívá skvělý start do sezóny. Na střelnici se ani jednou neminul, k tomu přidal slušný běh, především mu vyšlo poslední třetí kolo. Slaví tak své třetí individuální stupně vítězů ve Světovém poháru.

Pro třetí místo si překvapivě dojel ruský biatlonista Alexander Loginov. Stejně jako Guigonnat i Rus zastřílel čistě a dokázal tak využít zaváhání některých velkých jmen, kterým se závod příliš nepovedl. Na trati si vedl podobně jako Francouz, se kterým sváděl vyrovnaný souboj. V cíli byl nakonec Loginov přeci jen o vteřinu pomalejší.

Antonin GuigonnatFoto: Antonin Guigonnat (Autor: Petr Slavík)

Překvapením závodu je Pettersen

Dlouho to vypadalo, že téměř po roce uvidíme na stupních vítězů oba bratry Bøovy. Starší Tarjei Bø předvedl na střelnici shodný výsledek se svým sourozencem a dlouho se držel na stupních vítězů. Poté však dojeli do cíle čistě střílející Guigonnat a Loginov a odsunuli Nora na čtvrté místo.

Německou čest v dnešním závodě hájil Benedikt Doll, který dojel pátý. O překvapivé výsledky v letošní sezóně zatím není nouze. Důkazem toho je i dnešní šesté místo Nora Sindreho Pettersena, který si teprve při včerejším závodech odbyl svůj debut ve Světovém poháru. Dnes již díky přesné střelbě zazářil šestým místem.

Fourcade v poli poražených

Úvodní závod sezóny vyhrál král těch posledních Martin Fourcade. Již včera však bylo patrné, že na lyžích není zrovna v optimální formě. Dnes to bylo znát ještě výrazněji. Fourcade chyboval pouze jednou, přesto však dojel až na 24. místě. Na vině je až 38. běžecký čas, to u Fourcada rozhodně nevídáme často. Pozitivum pro Francouze je, že kromě Guigonnata skončil v první desítce ještě skvěle běžící Simon Desthieux, 12. místo pak bral Quentin Fillon Maillet.

Závod se nepovedl ani německým závodníkům. Po Dollovi byl nejlepší až 30. Arnd Peiffer, který do Pokljuky odcestoval později kvůli narození potomka. Žádný jiný Němec na body nedosáhl, Schempp, Lesser i hrdina včerejšího individuálu Kühn skončili až v páté desítce.

Martin FourcadeFoto: Martin Fourcade (Autor: Petr Slavík)

Krčmář potvrdil dobrou formu

Včera se Michal Krčmář vešel mezi patnáct nejlepších, dnes dokonce uzavíral první desítku. Daří se mu především na střelnici, kde dnes podal stoprocentní výkon. Do první dvacítky se v dnešním závodě dostal i Ondřej Moravec, který netrefil jeden terč ve stoje.

Michal KrčmářFoto: Michal Krčmář (Autor: Petr Slavík)

Do nedělního stíhacího závodu se kvalifikovali i Michal Šlesingr a Tomáš Krupčík. Naopak Adam Václavík se neumístil mezi první šedesátkou a v neděli se tak na start určitě nepostaví.

Češi v akci
Střelba Čas střelby Běh
10. Michal Krčmář 0+0 57,0 41. +1:01,6 27.
20. Ondřej Moravec 0+1 55,0 29. +1:05,0 30.
47. Michal Šlesingr 1+0 1:02,0 84. +1:41,4 65.
50. Tomáš Krupčík 1+1 1:05,0x 95. +1:19,1 48.
69. Adam Václavík 1+1 1:01,0 70. +2:13,2 95.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Pódium sprintu mužů (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *