Home > Rozhovory > Ohlasy: Svendsen už si zase věří. Krčmář litoval své chyby

Ohlasy: Svendsen už si zase věří. Krčmář litoval své chyby

Emil Hegle Svendsen

Hlavním hrdinou dnešní štafety v Ruhpoldingu byl Emil Hegle Svendsen. Po skvělém závěru zdolal Rusa Babikova, což ho pořádně psychicky nakoplo. Spokojený byl i trenér pátých českých biatlonistů, i když měl jednu výtku. Jedna věc mrzela také finišmana Michala Krčmáře.

„Poslední Emilovo kolo bylo šílené.“

Emil Hegle Svendsen: „Nemyslel jsem si, že můžu Rusa dohnat. Dnes jsem se necítil moc svěží, ale když jsem viděl, že ho dojíždím, tak mi to dodalo extra motivaci.“ (NRK)

Emil Hegle Svendsen o svém vzestupu: „Byl jsem poměrně dole, chyběla mi sebedůvěra. Všechno jsem viděl černě, jak se říká. Teď jde všechno lépe a je vidět ten rozdíl.“ (NRK)

Henrik L’Abée Lund: „Poslední Emilovo kolo bylo šílené. Myslel jsem si, že by mohl porazit Schemppa, ale ne Rusa. Blíží se Mistrovství světa a přichází Super-Svendsen.“ (NRK)

Anton Babikov: „Nečekal jsem, že to bude v posledním kole tak těžké. Myslel jsem si, že dokážu ještě zrychlit. Ale bohužel se to nepovedlo. Svendsen byl dnes silnější.“ (RBU)

Anton Šipulin: „Po překonání nemoci se mi běželo samozřejmě lépe než v Oberhofu. Tam to kvůli zdraví nebylo moc dobré. Ale myslím, že k perfektní formě mám ještě daleko.“ (RBU)

„Jsme spokojení, ale…“

Michal Krčmář: „S výsledkem můžeme být spokojení, páté místo navíc s trestným kolem, takže to je fajn. Ale mě hlodá můj vnitřní pocit, kde třetí závod za sebou jsem zopakoval jednu a tu samou chybu a jsem na sebe v tuhle chvíli vytočený.“ (Český rozhlas)

Michal Krčmář o oné chybě: „Někdy to přijde vleže, někdy vstoje. Prostě při repetýrování, to znamená při výměně nábojů, když vystřelím, tak úplně neotevřu závěr a při opakovaném otevření si vyhodím náboj. To znamená, že mám pak jenom čtyři náboje a musím pátou ránu dobíjet.“ (Český rozhlas)

Michael Málek: „Jsme spokojení, ale je tam jedno ale. Je pro nás trochu zklamání Jardovo trestné kolo. Do štafety jsme nedávali Adama Václavíka, protože má stále výkyvy ve střelbě. Ale bohužel, Jarda nepředvedl dobrý výkon.“ (Česká televize)

Foto: Emil Hegle Svendsen (Autor: Martin Kaděrka)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *