Home > Novinky > Ondřej Moravec může vynechat úvodní závody Světového poháru

Ondřej Moravec může vynechat úvodní závody Světového poháru

Ondřej Moravec

Měsíc před startem Světového poháru není jasné, zda úvodní závody v Östersundu absolvuje i Ondřej Moravec. Po přípravě plné zdravotních problémů se rozhodne až na závěrečném soustředění v Norsku.

Tři promaroděné měsíce

Už v květnu Ondřeje Moravce na dlouhou dobu vyřadil z tréninku zánět jater, na nějž pak navázaly další zdravotní peripetie. „Loni jsem vynechal asi tři dny tréninku, letos dohromady tak tři měsíce. Když ale začnu pořádně trénovat, tak si myslím že to není tak špatné. Není to ideální, to si nebudu nalhávat,“ říká Moravec v rozhovororu pro web Českého biatlonu.

Zatím tak není jisté, jestli se český reprezentant postaví 30. listopadu spolu s ostatními na start prvních závodů Světového poháru v Östersundu. „Na sněhu v Norsku se rozhodneme, jestli to má význam. Na konci soustředění v Anterselvě jsme měli závody, které nebyly špatné, ale ani nijak zvlášť dobré,“ přiznává Moravec s tím, že největší problém mu dělala střelba vestoje.

V italské Anterselvě, kde Češi tento měsíc strávili dva týdny, Moravec čtyři dny zápasil se střevní chřipkou. „Myslím si, že střevní chřipka je kolikrát horší než třeba onemocnění dýchacích cest. Taky vás to poznamená, ale můžete normálně jíst a udržíte tělo ve stavu, kdy má energii. Já jsem ji absolutně neměl.“

Pořád je čas

Přesto všechno pětatřicetiletý biatlonista neztrácí naději, vždyť vrchol sezóny v podobě mistrovství světa přijde až v únoru. „Rozhodně si myslím, že se dá na šampionát připravit dobře. Když budu zdravý, tak věřím, že nějaké schopnosti pořád mám. Anterselva je vysoko a člověk tam musí přijet dobře připravený a aklimatizovaný.“

Ondřej Moravec je v úplně jiné pozici než loni, kdy příprava probíhala zcela hladce. Pak ale přišla problematická zima, která vyvrcholila takřka kolapsem během sprintu na Mistrovství světa v Östersundu. Maximem trojnásobného olympijského medailisty bylo osmé místo z Nového Města na Moravě.

Zdroj: biatlon.cz
Foto: Ondřej Moravec (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *