Home > Doporučujeme > Fourcadovy pochybnosti, skvělá Vittozziová a další poznatky z letních závodů

Fourcadovy pochybnosti, skvělá Vittozziová a další poznatky z letních závodů

Martin Fourcade

Léto zimu nedělá, přesto nám závody na kolečkových lyžích leccos napověděly. Někteří biatlonisté opakovaně potvrdili své kvality, další naznačili možný progres a jiným se tolik nedařilo. Pojďme si tedy shrnout poznatky, které nám přinesla letní biatlonová sezóna.

Martin Fourcade není úplně v pohodě. Začátek léta mu celkem vyšel. Byl druhý a třetí na Blinkfestivalenu, na svém festivalu dokonce vyhrál. Na francouzském šampionátu se však zlata nedočkal a zvlášť v jeho druhé polovině běžecky zaostával za svými parťáky. Jak po závodech rozmrzele přiznal, na trati se necítil dobře.

Johannes Thingnes Bø se zatím nesžil s upravenou zbraní. Nor avizoval, že si posune hledí, aby oproti loňsku ještě zlepšil svou střelbu. Na Blinkfestivalenu sice vyhrál hromadný start, ale to byla jeho první a poslední letní výhra. V dalších závodech ho srážely střelecké chyby.

Johannes Thingnes Bø
Foto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Petr Slavík)

Lisa Vittozziová se zdá být ještě silnější. Druhá žena minulé sezóny sbírala v létě jednu výhru za druhou. City Biathlon ve Wiesbadenu, 1K Shot v Livignu, MF Nordic Festival v Annecy a nakonec italský šampionát v Martellu. To je varování pro Dorotheu Wiererovou a spol.

Foto: Lisa Vittozziová v Livignu (zdroj: livigno.eu)

Ani ve 36 letech Kaisa Mäkäräinenová neztratila nic ze své rychlosti. Excelovala při výjezdu kopce na Blinkfestivalenu, když dojela celkově třetí a porazila krom všech biatlonistek řadu známých běžkyň. Na finském šampionátu si tradičně jela sólo závody a zvedla si náladu nulou ve sprintu.

Rusko už by nemuselo spoléhat jen na Alexandra Loginova. Ten v létě potvrdil své kvality, když na ruském šampionátu vyhrál oba individuální závody, do kterých nastoupil. Světlana Mironovová dokonce v Čajkovském slavila zlatý hattrick. Běžecky nemá mezi Ruskami konkurenci a zdá se, že ustálila i střelbu.

Simon Schempp je zpět. Tedy snad. Po zpackané minulé sezóně musel zabojovat o místo ve Světovém poháru, což se mu povedlo na 100 %. Vyhrál všechny tři individuální závody na německém šampionáty a trenéři říkali: To je starý dobrý Simon.

Lucie Charvátová konečně získala sebedůvěru. Na Mistrovství světa v letním biatlonu v Raubiči vybojovala zlato a stříbro, v Letohradě se následně stala mistryní České republiky ve sprintu. Zlepšenou formu prokazovala jak na trati, tak na střelnici.

Lucie Charvátová
Foto: Lucie Charvátová (Autor: Václav Mudra)

Počítejte s Michalem Šlesingrem. Šestatřicetiletý matador sice ohlásil, že ho čeká poslední sezóna v kariéře, v ní by ale rozhodně neměl být do počtu. Zkraje přípravy vyhrál republikový šampionát na horských kolech a z vítězství se radoval i na kolečkových lyžích v Letohradě.

Hlavní foto: Martin Fourcade (Autor: Jaroslav Svoboda)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *