Home > Novinky > Pocta pro Martina Fourcada. Byl nominován pro volby do komise sportovců MOV

Pocta pro Martina Fourcada. Byl nominován pro volby do komise sportovců MOV

Martin Fourcade

Martinu Fourcadovi se dostalo doma ve Francii velké pocty. Francouzský olympijský výbor ho vyšle do boje o místo v komisi sportovců Mezinárodního olympijského výboru.

Komise sportovců MOV je především poradním orgánem, ale její předseda je zároveň členem výkonné rady, která určuje směřování olympijských her. Do komise se volí celkem 12 sportovců na dobu 8 let. Členové se obměňují postupně.

V Tokiu 2020 vyprší mandát francouzskému vodnímu slalomáři Tonymu Estanguetovi, který mimochodem napsal Martinu Fourcadovi předmluvu k jeho knize. A právě Estanguet byl mezi 15 delegáty, kteří rozhodovali o novém kandidátovi do komise sportovců MOV. Nakonec upřednostnili Fourcada před tyčkařem Renaudem Lavilleniem.

Pětinásobný olympijský vítěz půjde do voleb na Zimních olympijských hrách v Pekingu v roce 2022. Ve stejné době přijde o mandát Ole Einar Bjørndalen, kterého by tak Fourcade mohl v komisi nahradit.

„Jsem velmi hrdý, že jsem byl Francouzským olympijským výborem nominován. Tato volba je pro mě poctou a zároveň velkým závazkem. Děkuji také Renaudovi za jeho podporu,“ napsal Martin Fourcade na svém Twitteru.

Zdroje: franceolympique.com, Twitter M. Fourcada
Foto: Martin Fourcade (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *