Home > Novinky > Podčufarovová chce závodit za Slovinsko. To už získalo ruského servismana

Podčufarovová chce závodit za Slovinsko. To už získalo ruského servismana

Olga Podčufarovová

Slovinská reprezentace se zřejmě brzy dočká velké posily. Sedmadvacetiletá Olga Podčufarovová se vrací k biatlonu, nikoliv však v barvách Ruska.

V květnu 2018 Olga Podčufarovová ukončila kariéru, chyběla jí motivace. V srpnu roku 2019 ohlásila návrat s tím, že se pokusí získat místo v ruské reprezentaci v domácích závodech. Nyní ale vyšlo najevo, že chce reprezentovat Slovinsko.

„Mohu potvrdit svůj úmysl změnit sportovní občanství, ale až do uzavření všech procesů to nebudu podrobněji komentovat,“ potvrdila informaci sama Podčufarovová.

Vítězka jednoho závodu Světového poháru už dokonce trénuje se slovinským týmem pod vedením Uroše Velepce. Slovinci její příchod podle šéfa reprezentace Mateje Oblaka vítají. „Iniciativa vzešla ze strany Olgy a my jsme podpořili její přání. V našem týmu bude plnit jednu z hlavních rolí. Je zkušenou biatlonistkou, což je pro náš mladý tým důležité. Navíc bude Pokljuka hostit Mistrovství světa v roce 2021 a my chceme mít konkurenceschopný tým.“

S přestupem souhlasí i Rusové, obě strany by se měly potkat na blížícím se kongresu. Konečné slovo bude mít Mezinárodní biatlonová unie.

Slovinský tým už před pár dny posílil ruský servisman Valerij Šaškin, který dříve připravoval lyže Antonu Šipulinovi či Alexandru Loginovovi. Další posilou je střelecký trenér Ljubo Tomažič.

Zdroje: TASS, rsport.ru, sloski.si
Foto: Olga Podčufarovová (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *