Home > Novinky > Norští biatlonisté nepodepsali reprezentační smlouvy. Opět jde o marketingová práva

Norští biatlonisté nepodepsali reprezentační smlouvy. Opět jde o marketingová práva

Vetle Christiansen

Měsíc před startem Světového poháru nemají norští biatlonisté podepsanou smlouvu se svým svazem. Nesoulad vznikl u osobních marketingových práv.

Co je a co není dovoleno?

Norští biatlonisté si chtějí do půlky listopadu se svazem ujasnit, co je a co není osobní. Proto zatím nepodepsali reprezentační smlouvy. „Nejsme spokojení s tím, jak je nakládáno s našimi osobními právy,“ říká Vetle Christiansen.

Doplňuje ho Erlend Bjøntegaard: „Snažíme se vyjasnit, co je a co není povolené s ohledem na smlouvy s osobními partnery.“

Podobné problémy v nedávné době řešili ruští biatlonisté v čele s Alexandrem Loginovem či sestry Fialkovy. U všech nakonec došlo k dohodě se svazem.

Ne všichni mají dostatečné příjmy

Nástřel smlouvy obdrželi norští biatlonisté už v srpnu, s podobou ovšem nesouhlasili a vznesli konkrétní výtky. Ty tento týden probírali s vedením svazu na soustředění v italské Anterselvě.

Podle Johannese Thingnese Bøho nechce nikdo se svazem bojovat. Sportovcům jde o to, aby měli větší finanční jistotu. Norští reprezentanti dostávají od svazu stipendium ve výši zhruba 325 000 Kč. Příjem si mohou vylepšit díky prize money nebo právě díky osobním sponzorům.

Johannes Thingnes Bø
Foto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Petr Slavík)

„Svaz by měl pomoct méně úspěšným sportovcům, aby si trochu vylepšili příjem. Pro mě to může být jako kapka v moři, pro někoho jiného to může být klíčové,“ ví Johannes Bø.

Nový sponzor

Pokud by nedošlo k dohodě ještě před startem Světového poháru, tak se pojede podle loňské smlouvy. Nehrozí tedy, že bychom v Östersundu neviděli norské hvězdy. Navíc Norský biatlonový svaz je dohodě nakloněn a je si vědom toho, že ne všichni reprezentanti mají dostatečné příjmy.

Už dlouho se také mluví o horší finanční kondici norského svazu po tom, co před rokem odešel hlavní sponzor DNB. V pátek ale vedení svazu podepsalo nového hlavního sponzora – mobilního operátora ice. Další příjmy přinese spolupráce s čínským týmem, pro který mají Norové připravovat lyže.

Zdroj: NRK
Hlavní foto: Vetle Christiansen (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *