Home > Závody > Polskému šampionátu vládli mladí biatlonisté

Polskému šampionátu vládli mladí biatlonisté

Kamila Żuková

Duszniki-Zdrój hostily od pátku do neděle mistrovství Polska v letním biatlonu, konkrétně v krosové variantě. A o překvapení nebyla nouze.

Elitní muži po dohodě s norským trenérem Andersem Bratlim vynechali páteční vytrvalostní závody. Do víkendových sprintů a hromadných startů už naskočili, ale vůbec nepromluvili do bojů o medaile. Loni nejlepší Polák Grzegorz Guzik se ani nevešel do první desítky.

O výhry se spravedlivě podělili jednadvacetiletý Wojciech Filip, třiadvacetiletý Tomasz Jakieła a teprve osmnáctiletý Marcin Zawół, který letos vybojoval zlato na Zimních olympijských hrách mládeže v Lausanne.

Závodů žen se vůbec nezúčastnila polská jednička Monika Hojniszová-Staręgová. Jen do sprintu nastoupila dvojka Kamila Żuková a obsadila sedmé místo.

Toho využila ve vytrvalostním závodě k výhře jedna ze zkušenějších polských biatlonistek, pětadvacetiletá Kinga Zbylutová. Ve sprintu naopak zvítězila pouze jednadvacetiletá Natalia Tomaszewská, v hromadném startu stejně stará Magda Piczurová.

Výsledky vytrvalostních závodů
Výsledky sprintů
Výsledky hromadných startů

Foto: Kamila Żuková (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *