Home > Novinky > Wiererovou a Hofera nepustí na exhibici do Německa. Ve Wiesbadenu se naopak představí Davidová a Krčmář

Wiererovou a Hofera nepustí na exhibici do Německa. Ve Wiesbadenu se naopak představí Davidová a Krčmář

Exhibice City Biathlon v německém Wiesbadenu bude bez nejlepší biatlonistky světa. Dorotheu Wiererovou ve startovní listině nahradí Markéta Davidová, pozvánku dostal i Michal Krčmář.

Kvůli vládním restrikcím byla exhibice ve Wiesbadenu přesunuta z 16. srpna na 27. září. Ani tehdy ale nebudou mít italští biatlonisté povoleno cestovat. Ze startovní listiny tak vypadli Dorothea Wiererová a Lukas Hofer.

Pořadatelé velmi rychle reagovali a uvolněná místa zaplnili Markéta Davidová a Tarjei Bø. Navíc došlo k rozšíření počtu účastníků na devět a poslední volné místo připadlo Michalu Krčmářovi. Oba čeští reprezentanti se představí v německém lázeňském městě poprvé.

Pořadatelé museli udělat ještě jednu změnu. Zraněnou Němku Karolin Horchlerovou nahradí její krajanka Maren Hammerschmidtová.

Účastníci City Biathlonu 2020

Ženy: Vanessa Hinzová, Maren Hammerschmidtová, Ingrid Tandrevoldová, Julia Simonová, Monika Hojniszová-Staręgová, Jekatěrina Jurlovová-Perchtová, Lena Häckiová, Markéta Davidová + ještě jedna biatlonistka

Muži: Johannes Thingnes Bø, Benedikt Doll, Philipp Horn, Quentin Fillon Maillet, Jakov Fak, Tarjei Bø, Dmytro Pidručnyj, Michal Krčmář

Zdroj: city-biathlon.com
Foto: Dorothea Wiererová (zdroj: city-biathlon.com)

4 thoughts on “Wiererovou a Hofera nepustí na exhibici do Německa. Ve Wiesbadenu se naopak představí Davidová a Krčmář

 1. Vidím to tak, že italští činovníci mají víc rozumu než naši (leda že by tam MaDa a MiKr nejeli, pak by měli rozum i ti naši); takováhle exhibice v ulicích (nejspíš mezi lázeňskými hosty) je dobrá tak leda k chycení nějaké choroby – třeba i covidu.
  Takže když se Němcům něco zhatí, stačí písknout na Čechy a ti ochotně přiběhnou??
  Kolik za to dostanou závodníci a Svaz biatlonu? A stojí ty peníze za takový hazard se zdravím? A pokud se někdo nakazí, kdo ponese zodpovědnost (a jakou?)??

  1. Jak dlouho se ale ještě budeme bát? Těžko si představit, že za dva měsíce až začne nová sezona, už žádné riziko nebude. A mít zase další sezonu bez diváků, to bych se s tím těžko smířil. IBU dokonce uvažuje, že v případě potřeby by se kalendář SP odjel jen na pár místech, aby se omezilo cestování. Ale netýká se to jen sportu. Vemte si situaci v ČR na jaře. Bylo nějakých 200 nebo 300 nakažených za den a hned zavřeli všechny školy, restaurace, kadeřnictví a v podstatě všechny služby a veřejné akce, roušky se musely nosit i venku, ekonomika totálně utlumená atd. A dnes? Máme zhruba 4x více nakažených každý den a jaká jsou opatření? Maximálně roušky a to je tak všechno. Lidi se normálně schází, nikdo už žádné rozestupy nekontroluje, dezinfekce ve vnitřních prostorech jsou každému akorát k smíchu a nic se nezavírá jako na jaře, protože vláda dobře ví, že by tím ekonomiku úplně pohřbila. Takže nám občanům nezbývá v podstatě nic jiného než s tím virem žít a promořit se. U velké většiny lidí to má stejně mírný průběh, někteří jsou úplně bez příznaků. A podle mě v reálu z 10 milionového Česka to má možná 7 milionů lidí nebo si tím už prošla, jen o tom neví a nikdo je oficiálně netestoval.

 2. Optimisto…
  Na jaře byla situace zvládnuta výtečně; i proto, že lidi sami chtěli. Jenže měli pocit, že za měsíc či nejvýš za dva bude všechno jako dřív. Není a nebude. A lidem se zdá, že to trvá dlouho a že přijdou o svou zábavu a dovolenou (kdyby jen o tu 🙁 !), ztrácejí trpělivost a hlavně ohledy.
  Ale jediná správná předpověď do budoucna zní: CO NEBYLO, BUDE. A nikdo před tím nebude chráněn!
  A ono se to děje. Není to jen covid, však to víte.
  Otázka míry smysluplného rizika už tu bude pořád.

 3. Takže:
  Výkonný výbor Mezinárodní biatlonové unie (IBU) provedl první úpravy kalendáře pro sezónu 2020/21, které souvisí s koronavirem. IBU Junior Cup byl totiž zrušen. Výrazných změn doznal také kalendář druholigového IBU Cupu. Prosincové závody byly zrušeny. IBU rozhodnutí zdůvodnila tím, že nedokáže na nižších závodech garantovat potřebná bezpečnostní opatření.
  Tak se ptám: Dokáže IBU garantovat potřebná bezpečnostní opatření ve Světovém poháru??
  A v exhibici ve Wiesbadenu?? Od ní dá asi ruce pryč, ať to zařídí pořadatelé… Hazardér je ten, kdo tam pojede!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *