Home > Novinky > Polsko vsadí na norského a ukrajinského trenéra

Polsko vsadí na norského a ukrajinského trenéra

Krystyna Guziková

Polský biatlon se rozhodl řešit současnou krizi s využitím zahraničních trenérů. Ženy od května povede Nor Tobias Torgersen, muže bude mít na starost Ukrajinec Nikołaj Panitkin.

V minulé sezóně vedl Polsko jako hlavní kouč Adam Kołodziejczyk. Jeho svěřencům se však hrubě nevedlo, a tak po Mistrovství světa ukončil své 6leté působení u národního týmu. Ve zbytku sezóny padla zodpovědnost na asistenta Tomasze Sikoru. Ale i ten po sezóně rezignoval.

Vedení polského biatlonu se rozhodlo pro další ročník vsadit na jinou strategii a rozdělilo reprezentaci na muže a ženy. Mužský výběr bude mít na starost Nikołaj Panitkin, který dosud působil u B týmu a spolupracoval s Magdalenou Gwizdońovou. Nyní ho čeká těžká výzva: Pokusit se pozvednout dlouhodobě neúspěšný tým a úspěšně v něm etablovat talentované mladíky.

Trenérský životopis Tobiase Torgersena zahrnuje práci u norských juniorů, u švédského týmu a také u toho švýcarského, kde se přímo podílel na přípravě sester Gasparinových. Proto v Polsku věří, že může ženskému kádru pomoct směrem k Zimním olympijským hrám.

Jisté je, že bude Torgersen pracovat s výrazně širším týmem než jeho předchůdci. Magdalena Gwizdońová se přesune z B týmu zpět do áčka, Krystyna Guziková se vrací po roční přípravě v tréninkové skupině Alfreda Edera a Weronika Nowakovská už bude v plné síle po tom, co se jí narodila dvojčata.

Složení polské reprezentace pro sezónu 2017/2018

 
Muži: Grzegorz Guzik, Łukasz Szczurek, Mateusz Janik, Rafał Penar, Andrzej Nędza-Kubiniec, Tomasz Jakieła

Ženy: Krystyna Guziková, Monika Hojniszová, Magdalena Gwizdońová, Weronika Nowakowská, Kamila Żuková, Kinga Mitorajová, Anna Mąková

Zdroje: biathlon.com.pl, biathlon.pl, przegladsportowy.pl
Foto: Krystyna Guziková (Autor: Günter Hentschel pod licencí BY-ND)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *