Home > Novinky > Rusové šokují. Trenérem žen bude muž spojený s dopingem

Rusové šokují. Trenérem žen bude muž spojený s dopingem

dopingový skandál

Takhle tažení proti dopingu nevypadá. Podle norské televize NRK nejvyšší představitelé ruského biatlonu vybrali za trenéra žen Vladimira Korolkeviče. Muže, který je spjatý s dopingem dvou biatlonistek.

Další druhá šance

Rusové po neúspěšné sezóně hledali náhradu za trenérský tandem Vitalij Noricyn a Valerij Medvedcev. A už zřejmě našli. Mělo by být pouze formalitou potvrzení jmen Vladimira Korolkeviče a Sergeje Konovalova.

A právě jméno Korolkeviče budí rozpaty. Právě tento muž měl během olympijské sezóny 2013/2014 ve své skupině Irinu Starychovovou a Jekatěrinu Jurjevovou, u kterých byl zjištěn doping. Ve stejné době byl potrestán i Alexandr Loginov. Zatímco Jurjevová už ukončila kariéru, tak Starychovová s Loginovem dostali v minulé sezóně od ruského vedení druhou šanci. Té se zřejmě dočká i 65letý Korolkevič.

Věděl nebo nevěděl o dopingu?

Bývalý sovětský reprezentant a původem Bělorus se hájí tím, že o dopingu svých biatlonistek nevěděl. Tomu moc nevěří první muž norského biatlonu Erlend Slokvik. „Kdyby to nevěděl, tak špatně komunikoval se svými svěřenkyněmi. Pokud to věděl, tak je znepokojující, že je zpátky.“ Tak či tak považuje Nor jmenování Korolkeviče za špatný signál z ruské strany.

Renomovaný německý trenér Wolfgang Pichler, který v inkriminované sezóně vedl druhou skupinu ruských biatlonistek, má zase jasno. Svému bývalému kolegovi nevěří. Podle něj o dopingu Starychovové a Jurjevové dobře věděl.

S posvěcením viceprezidenta IBU

Je jasné, že jmenování Korolkeviče rozpoutá emoce i uvnitř ruského biatlonu. Jeden z nejúspěšnějších biatlonistů všech dob a dnes 70letý funkcionář Alexandr Tichonov se nechal slyšet, že v případě potvrzení Korolkeviče na pozici trenéra žen ihned odstoupí z výkonného výboru Ruské biatlonové unie.

Tichonov s tímto krokem počítá, protože podle něj Vladimir Korolkevič skutečně potvrzen bude. A to i díky tomu, že ho prosazuje Viktor Majgurov, jeden z nejvlivnějších mužů v ruském biatlonu. Situace je o to bizarnější, že Majgurov zastává pozici prvního viceprezidenta Mezinárodní biatlonové unie. Ta tak jeho prostřednictvím vysílá světu další nepříliš dobrý vzkaz.

Zdroje: NRK, rsport.ru

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *