Home > Téma > Pozoruhodné výkony ze štafet: Rychlá Mäkäräinenová a skvělí Slováci

Pozoruhodné výkony ze štafet: Rychlá Mäkäräinenová a skvělí Slováci

Paulína Fialková

První individuální závody sezóny nás čekají až ve středu, respektive ve čtvrtek, ale leccos naznačily už nedělní týmové závody. Kdo ukázal na samém začátku zimy dobrou formu?

Výkony ve smíšených dvojicích

Ve smíšených dvojicích exceloval Simon Eder. Byl jedním z nejrychlejších střelců a přitom jako jediný trefil všech 20 terčů. Pokud by to zopakoval ve čtvrtečním vytrvalostním závodě, tak by patřil k horkým kandidátům na výhru.

Vůbec nejlepší čas měl ale ve smíšených dvojicích Lars Birkeland, čímž jen doložil, jak velká konkurence letos v norském týmu bude. Výborně si vedl i Němec Erik Lesser, nejrychlejší muž na trati.

V ženské části běžela suverénně nejlépe Norka Hilde Fenneová. Už v testovacích závodech ve Sjusjøenu ukazovala, že by se letos mohla měřit i s top běžkyněmi. Jen to chce vychytat střelbu, v neděli absolvovala neuvěřitelná čtyři trestná kola.

Příjemným překvapením byl výkon Vity Semerenkové. Vyhrála jeden ze svých dvou úseků a taky velmi rychle běžela. Vůbec to nevypadalo, že Ukrajinka tři sezóny prakticky nezávodila.

Lars BirkelandFoto: Lars Birkeland (Autor: Petr Zbranek)

Výkony ve smíšené štafetě

Hned na prvním úseku smíšené štafety zaujala nejlepším časem teprve 22letá Hanna Öbergová. Švédka se v minulé sezóně mohla pyšnit titulem nejlepší nováček ve Světovém poháru a teď může udělat další krok směrem do světové špičky.

Přiblížit se elitě chce i Paulína Fialková. Talentovaná Slovenka měla ve štafetě druhý nejlepší běžecký čas mezi všemi ženami. Překonala ji pouze Kaisa Mäkärainenová. Finka sice před závody prohlašovala, že se ještě necítí úplně dobře, ale stejně Fialkové nadělila na trati 15 sekund. A tomu výborně střílela, vystačila si s jedním náhradním nábojem na obou střelbách.

Anastasia Kuzminová se prezentovala dokonce bezchybnou střelbou, byť na trati umí líp. Za svou krajankou zaostala skoro o půl minuty. Trochu rychlejší byla Eva Puskarčíková. Na prvním úseku byla šestá nejlepší a od trenérů dostala pochvalu za rychlou a hlavně čistou stojku.

Na prvním mužském úseku byl nejlepší Ital Dominik Windisch. Nepotřeboval žádný náhradní náboj a běžecky držel tempo s Johannesem Bøm. Nora mohlo trochu znepokojovat pět střeleckých nepřesností.

Naprosto spokojení naopak byli Slováci. Tomáš Hasilla s Matejem Kazárem překvapili pátým, resp. šestým nejrychlejším běžeckým časem. Hasilla navíc jen dvakrát dobíjel a na svém třetím úseku byl čtvrtý nejlepší.

Poslední úsek opanoval Francouz Simon Desthieux, který tak naznačil, že jeho výborné výkony z léta nemusely být náhodné. Z českého pohledu byly zase velmi pozitivním ukazatelem dvě rychlé nuly v podání Michala Krčmáře.

Víc o formě jednotlivých biatlonistek a biatlonistů napoví vytrvalostní závody. Ženy čeká jejich porce 15 km zítra v 17:15. Muži vyjedou ve čtvrtek ve stejný čas na 20 km dlouhou trať.

Hlavní foto: Paulína Fialková (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *