Home > Preview > SP Östersund: Kdo sebere Dahlmeierové žlutý trikot? (startovní listina)

SP Östersund: Kdo sebere Dahlmeierové žlutý trikot? (startovní listina)

Darja Domračevová

Kdyby byla Laura Dahlmeierová zdravá, tak vyrazí do dnešního vytrvalostního závodu jako držitelka žlutého a červeného trikotu. kvůli nemoci ale schází, a tak v Östersundu poznáme novou držitelku obou trikotů.

Vytrvalostní závod žen
Středa 29. 11. | 17:15
cze 2. Vítková, 12. Puskarčíková, 46. Charvátová, 74. Johanidesová, 98. Jislová
Startovní listina

V minulé sezóně byly na programu tři vytrvalostní závody a všechny ovládla Laura Dahlmeierová. Nyní ale Němka kvůli nemoci na startu není, a tak je třeba hledat favoritku jinde.

Mohla by jít být Italka Alexia Runggaldierová, která v minulé sezóně brala na nejdelší distanci dvě třetí místa. Solidní střeleckou formu ukázala už ve smíšených dvojicích, kde potřebovala při rychlé střelbě jen dva náhradní náboje. Může si nadělit pěkný dárek k 26. narozeninám, které oslavila v pondělí.

Vytrvalostní závod v Östersundu už dvakrát vyhrála Darja Domračevová. V případě dalšího vítězství by skoro po třech letech oblékla žlutý trikot. Ve smíšené štafetě ale ukázala lepší formu její krajanka Naděžda Skardinová. Druhá nejlepší střelkyně loňského ročníku patřila v nedělní smíšené štafetě k nejlepším.

Zářila také Kaisa Mäkäräinenová. Krom toho, že byla jasně nejrychlejší na trati, tak i dobře zastřílela. V Östersundu se jí navíc tradičně daří, podobně jako Dorothee Wiererové, vítězce vytrvalostního závodu z před dvou let. Teď ji ale po nemoci trochu trápí běh.

Na startu schází Slovenska Anastasia Kuzminová, ale zastoupit ji může krajanka Paulína Fialková. Mezi favoritky můžeme řadit prakticky všechny Francouzky v čele s Marií Dorinovou Habertovou, Norky Tiril Eckhoffovou a Marte Olsbuovou, domácí Annu Magnussonovou a Hannu Öbergovou nebo tradičně přesné Ukrajinky vedené Julijí Džimovou.

Zajímavé bude sledovat také Denise Herrmannovou. Běžecky by na tom mohla být podobně dobře jako Mäkäräinenová, ale u střelby je otazník. Vytrvalostní závody umí i Vanessa Hinzová.

Při absenci Gabriely Koukalové se budou o post české jedničky zřejmě ucházet Veronika Vítková a Eva Puskarčíková. Vítkové se ve Švédsku tradičně vede, v posledních třech vytrvalostních závodech tu vždy byla v elitní desítce. V tom posledním se dařilo i 15. Puskarčíkové, která by měla těžit ze stabilní střelby.


Stále ještě se můžete zapojit do tipovací hry Fantasy Biathlon 2017/2018. V ní dostanete 275 milionů na nákup 20 biatlonistů. Pokud se jim během sezóny povede, tak se můžete ucházet o jednu z cen v celkové hodnotě více než 2000 €.

Registrace do hry

Foto: Darja Domračevová (Autor: Martin Kaděrka)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *