Home > Preview > PREVIEW: Německý biatlon bude v nové sezóně hledat hvězdu týmu

PREVIEW: Německý biatlon bude v nové sezóně hledat hvězdu týmu

Denise Herrmannová

Po odchodu Laury Dahlmeierové se role ženské jedničky přesunula na Denise Herrmannovou. Do mužského týmu se zase vrátil Simon Schempp. Jak si nejen oni, ale i ostatní v nové sezóně povedou?


BiatlonMag se před startem sezóny 2019/2020 podívá na 20 vybraných týmů. Dnes je to Německo.


Německo v minulé sezóně

 • Pořadí SP mužů: 5. Arnd Peiffer, 7. Benedikt Doll, 23. Erik Lesser, 28. Johannes Kühn, 33. Philipp Nawrath, 42. Roman Rees, 44. Simon Schempp, 56. Fratzscher Lucas, 66. Philipp Horn
 • Pohár národů mužů: 3. místo (kvóta: 6)
 • Pořadí SP žen: 8. Denise Herrmannová, 9. Franziska Preußová, 12. Laura Dahlmeierová, 15. Franziska Hildebrandová, 27. Vanessa Hinzová, 32. Karolin Horchlerová, 63. Anna Weidelová, 82. Nadine Horchlerová, 92. Janina Hettichová
 • Pohár národů žen: 2. místo (kvóta: 6)
Franziska Preußová
Foto: Franziska Preußová (Autor: Jaroslav Svoboda)

Stalo se před sezónou

 • Biatlonu řekla sbohem Laura Dahlmeierová, vítězka celkového hodnocení Světového poháru ze sezóny 2016/2017, dvojnásobná olympijská vítězka a sedminásobná mistryně světa. Tento sport tak přišel o jedno ze svých nejzvučnějších jmen.
 • Německo do nadcházející sezóny vstoupí s novými kombinézami. Tmavou barvu nahradí na rukávech výraznější zlatá barva.
 • Po roční pauze se do závodního tempa vrací Maren Hammerschmidtová, kterou v loňské sezóně ze Světového poháru vyřadilo zranění. Vybrána však byla pouze do nižšího IBU Cupu. Její místo mezi elitou zaujme mladá Anna Weidelová.
 • Erik Lesser si v červnu při přípravě na kole zlomil klíční kost. Ze zranění se však stihl zotavit a na začátek Světového poháru je plně připravený.
Laura Dahlmeirová
Foto: Laura Dahlmeierová (Autor: Václav Mudra)

Čtyři položky

1) Kdo se stane novou hvězdou týmu? Po odchodu Laury Dahlmeierové se role německé jedničky přesunula na Denise Herrmannovou. Ačkoliv na letním domácím šampionátu získala tři zlaté medaile, k výsledkům Dahlmeierové má tato třicetiletá závodnice daleko. Ve Světovém poháru získala zatím pouze šest medailí, z toho čtyři zlaté, jednu stříbrnou a jednu bronzovou. Na trati patří k těm nejrychlejším, její výsledky však sráží nevyrovnaná střelba, jejíž úspěšnost činí pouze 78 %. Za Dahlmeierovou zaostává tedy o celých 10 %. Pokud by se jí podařilo stabilizovat především položku ve stoje, na nejvyšší umístění by mohla pomýšlet mnohem častěji.

2) Naplní očekávání trenérů mladá Anna Weidelová? Maren Hammerschmidtovou v loňské sezóně vyřadilo ze závodů zranění. I když se k biatlonu tato Němka opět vrací, byla vybrána pouze do nižšího IBU Cupu. Její místo mezi elitou zaujme mladá Anna Weidelová, která na Mistrovství Německa v letním biatlonu podávala slušné výkony. Svými výsledky vyčnívala už v juniorských kategoriích a neztratila se ani v IBU Cupu. Svůj debut ve Světovém poháru si odbyla už loni v Pokljuce. Vytrvalostní závod se jí zde sice úplně nevyvedl, ale ve sprintu skončila na 10. místě a ve stíhačce na 11. místě. S 90% úspěšností se od ní očekávají nadstandardní výsledky a cenné body do hodnocení národů žen, zapracovat ale musí na rychlosti běhu.

Simon Schempp
Foto: Simon Schempp (Autor: Petr Zbranek)

3) Dokáže Simon Schempp letos konečně naplnit svůj potenciál? Po loňské nepovedené sezóně, kterou Simon Schempp ukončil předčasně už v únoru, si svými výkony v letní přípravě a trojnásobným titulem mistra Německa z letního šampionátu opět zasloužil místo v německém A-týmu. Po vleklých zdravotních problémech se zdá opět ve formě a bude se snažit navázat na své výkony z minulých let, kdy se například v sezóně 2015/2016 umístil na čtvrté příčce celkového hodnocení mužů a byl jedničkou německého výběru. Vítězství v závodech ve Světovém poháru zažil už dvanáctkrát a na svém kontě má i individuální zlato z mistrovství světa či stříbro z olympijských her.

4) Klíčem k většímu úspěchu je přesnější střelba. Zastávky na střelnici nedělají problémy jenom Denise Herrmannové, ale také především podstatné části výběru mužské reprezentace. Nejhůře je na tom s 73% úspěšností Johannes Kühn, Benedikt Doll dosahuje 79 % a Simon Schempp 80 %. Pokud střelecký trenér celého německého výběru Gerald Hönig na tomto problému se svými svěřenci přes léto nepracoval, jen těžko můžeme očekávat výrazné zlepšení a poskočení závodníků na vyšší příčky.

Benedikt Doll
Foto: Benedikt Doll (Autor: Petr Slavík)

Předpokládané složení štafet

Muži

 1. Erik Lesser
 2. Simon Schempp
 3. Arnd Peiffer
 4. Benedikt Doll

Ženy

 1. Vanessa Hinzová
 2. Franziska Hildebrandová
 3. Franziska Preußová
 4. Denise Herrmannová
Arnd Peiffer
Foto: Arnd Peiffer (Autor: Petr Slavík)

Cílová rovinka

Německý reprezentační tým je nabitý zkušenými biatlonisty, jež budou společně útočit na triumf v Poháru národů mužů i žen či glóby ze štafet. Aby ale dosáhl každý biatlonista sám svých individuálních úspěchů, musel by pořádně zapracovat na svých nedostatcích – ať už u některých v běhu, nebo u jiných zase ve střelbě.

Podívejte se i na preview dalších týmů

Hlavní foto: Denise Herrmannová (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *