Home > Novinky > Rusko na prvním Světovém poháru posílí Babikov a Slivková z IBU Cupu, v týmu je i debutantka

Rusko na prvním Světovém poháru posílí Babikov a Slivková z IBU Cupu, v týmu je i debutantka

Anton Babikov

Na první Světový pohár do Östersundu míří 13 ruských reprezentantů. Rusko má sice vyjetou kvótu jen pro 6 mužů a 5 žen, ale na úvodním podniku SP mají právo startu i vítězové minulého ročníku IBU Cupu.

Těmi se stali Anton Babikov a Viktoria Slivková. V nominace dále nechybí tradiční opory včetně druhého nejlepšího muže loňské sezóny Alexandra Loginova nebo ruské letní vládkyně Světlany Mironovové.

Šanci dostanou i méně zkušení závodníci. Třiadvacetiletý Nikita Poršněv zatím jel tři závody Světového poháru, rovněž třiadvacetiletá Kristina Rezcovová jeden a čtyřiadvacetiletá Tamara Voroninová dokonce žádný. V létě ale získala stříbro na Mistrovství světa v letním biatlonu v Raubiči.


Ruská nominace pro SP v Östersundu

Muži: Alexandr Loginov, Jevgenij Garaničev, Dmitrij Malyško, Anton Babikov (osobní kvóta), Eduard Latypov, Nikita Poršněv, Matvej Jelisejev.

Ženy: Jekatěrina Jurlovová-Perchtová, Viktoria Slivková (osobní kvóta), Světlana Mironovová, Larisa Kuklinová, Kristina Rezcovová, Tamara Voroninová.

Ruská nominace pro IC ve Sjusjøenu

Muži: Sajd Karimulla Chalili, Vasilij Tomšin, Andrej Vjuchin, Kirill Strelcov, Jevgenij Sidorov, Alexandr Povarnicyn, Ilnaz Muchamedzjanov

Ženy: Irina Starychová, Jekatěrina Glazyrinová, Anastasia Gorejevová, Polina Ševninová, Irina Kazakevičová, Natalja Gerbulovová, Anastasija Poršněvová

Zdroj: RBU
Foto: Anton Babikov (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *