Home > Novinky > Proč bych nemohl vyhrát žlutý trikot? J. T. Bø si i přes tréninkové manko věří

Proč bych nemohl vyhrát žlutý trikot? J. T. Bø si i přes tréninkové manko věří

Petr Slavík

V létě obětoval měsíc přípravy líbánkám, teď ho na dva týdny zbrzdila nemoc. Přesto Johannes Thingnes Bø věří, že může opět Martinu Fourcadovi konkurovat v boji o velký křišťálový glóbus.

Johannes Thingnes Bø se ohradil proti slovům experta norské televize NRK Oly Lundeho, který uvedl, že 25letý biatlonista nemá kvůli tréninkovému výpadku příliš dobré základy.

„Cítím se dobře. Vím, že jsem tam, kde bych měl být. Testy dopadly stejně jako loni. Nevidím žádný důvod, proč bych nemohl vyhrát žlutý trikot,“ reagoval Bø v rozhovoru pro NRK.

Druhý nejlepší muž uplynulého ročníku se vrátí v pondělí k plnému tréninku po tom, co dva týdny bojoval s nachlazením a trénoval jen lehce.

V dalším tréninkovém výpadku ale Johannes nevidí problém. „Biatlon není matematika. Kdyby byl v zimě nejlepší ten, který toho nejvíc natrénuje, tak bych nevyhrál. Naštěstí tomu tak není. Trénuji velmi dobře a pokud vynechám týden nebo dva, tak to nic neznamená.“

Jeho slova dokládá i jeho bývalý týmový kolega Emil Hegle Svendsen. „Johannes nepatří mezi ty, kteří toho odtrénují nejvíc. Ale těží z toho, co mu nadělila příroda.“

Svou formu si Johannes Thingnes Bø otestuje na předsezonních závodech v Beitostølenu. „Doufám, že si hned na začátku získám respekt. Chci v nadcházejícím ročníku udělat krok kupředu,“ sděluje své plány sebevědomý Nor.

Zdroj: NRK
Foto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *