Home > Rozhovory > Puskarčíkové mrzly mozkové buňky. Skardinová chválila kouče Edera

Puskarčíkové mrzly mozkové buňky. Skardinová chválila kouče Edera

Eva Puskarčíková

Naděžda Skardinová a Eva Puskarčíková patří vždy k těm nejusměvavějším biatlonistkám a dnes to v Östersundu platilo dvojnásob. Spokojené byly i zbylé dvě medailistky z vytrvalostního závodu.

Již 32letá Běloruska Naděžda Skardinová vyhrála premiérový závod Světového poháru. Kde hledat příčiny tohoto úspěchu? „Hodně se toho změnilo. Máme nové trenéry. Vrátil se Alfred Eder a jeho metody mi sedí. Doufám, že nebudu jednou z těch biatlonistek, které zazáří jen na začátku sezóny.“ (IBU)

Synnøve Solemdalová ještě v posledním kole bojovala o vítězství, ale nakonec skončila druhá. Vzhledem k okolnostem tento výsledek slavila i tak jako malou výhru. „Minulou sezónu jsou sledovala závody v televizi. Byla jsem vyčerpaná, v listopadu a v prosinci jsem netrénovala. Moje budoucnost byla nejistá. Příprava mi ale vyšla skvěle, trenéři i další biatlonistky mě hodně podporovali.“ (IBU)

Teprve podruhé v kariéře vystoupala na stupně vítězů dnes třetí Julija Džimová. „Měla jsem teplotu a kvůli tomu jsem přišla o úvodní závod. Dneska jsem myslela na to, že to bude dobrý trénink. V juniorských soutěžích nebo v IBU Cupu jsem často střílela čistě, ale za poslední dva roky je to snad první nula ve vytrvalostním závodě.“ (IBU)

Nejlepší z českých biatlonistek byla sedmá Eva Puskarčíková. Těšit ji mohla hlavně čistá a rychlá střelba. „Na střelnici to bylo v pohodě, jen v prvním kole mi mrzly prsty, když jsem vyjela, naštěstí se to pak rozhýbalo. Možná mi ten mráz pomohl, že mi zmrzly nějaké mozkové buňky a nepřemýšlela jsem nad tím, střílela jsem s čistou hlavou.“ (Český rozhlas)

Foto: Eva Puskarčíková (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *