Home > Rozhovory > Puskarčíkovou těší vzestup. Pro Koukalovou zůstává stále hlavní MS

Puskarčíkovou těší vzestup. Pro Koukalovou zůstává stále hlavní MS

Eva Puskarčíková

Byl to jeden z nejkrásnější dnů a vlastně týdnů českého biatlonu. I proto Gabriela Koukalová doufá, že se celý tým udrží na stejné vlně i ve zbytku sezóny a hlavně směrem k Mistrovství světa. Tam by mohl pokračovat i vzestup Evy Puskarčíkové.

„Namlátil bych si“

Simon Schempp: „Martin v posledním kole nastupoval, ale dokázal jsem se ho držet. Byl jsem v závětří, takže jsem ušetřil pár sil. V tom byl na konci rozdíl.“ (ZDF)

Erik Lesser: „Nikdy jsem si nemyslel, že se nechá Fourcade uvařit malým Lesserem. Vyplatil se mi tu silový trénink.“ (ZDF)

Martin Fourcade: „Skvělý závod, skvělý boj. Výsledek pro mě není příznivý, ale prostě to tak je. Bojoval jsem o výhru i přes dvě trestná kola. Celkově je bilance na této zastávce Světového poháru pozitivní.“ (l’équipe)

Michal Krčmář: „Dneska mi to při běhu chutnalo, ale pokazil jsem to zase na střelnici. Ale oproti včerejšku to byl úplně jiný projev a jsem rád, že jsem se trochu probral a vrátil se do pocitů, v nichž jsem jezdil na začátku sezony. Za tu druhou položku bych si namlátil, když to řeknu slušně.“ (Český rozhlas)

„Dneska jsem si to spíš vystřílela“

Gabriela Koukalová: „Doufám, že na téhle vlně pojedeme co nejdýl. Snad forma nepřišla moc brzo. Uvidíme, letos je to (Mistrovství světa) vrchol sezóny, tak uděláme všechno, abychom se udržely zdravé a v co největší psychické i fyzické pohodě.“ (Český rozhlas)

Laura Dahlmeierová: „Zase jsem udělala všechno, jak jsem měla. Nebylo to lehké, protože jsem nevěděla, jak na tom jsem. V tréninku jsem měla těžké nohy. Když jdu na start, tak tomu chci dát 100 % a ne se jen zúčastnit.“ (ZDF)

Eva Puskarčíková: „Energie moc nebylo, dneska jsem si to spíš vystřílela. Ale už se mi jelo líp než ve sprintu, má to trošku vzestupnou tendenci a snad to bude lepší a lepší. “ (Český rozhlas)

Foto: Eva Puskarčíková (© Georges Ménager, pod licencí BY-NC-ND)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *