Home > Rozhovory > Quentin Fillon Maillet: Cílem je malý křišťálový glóbus

Quentin Fillon Maillet: Cílem je malý křišťálový glóbus

Quentin Fillon Maillet

Po loňské životní sezóně chce udělat další krok vzhůru. Třetí muž celkového hodnocení Světového poháru Quentin Fillon Maillet se chystá zaútočit na malý křišťálový glóbus.

Biatlonista, který v srpnu oslaví 27. narozeniny, zažil průlomový ročník. V Antholzi vyhrál svůj první závod Světového poháru, triumfu číslo dvě se dočkal v Soldier Hollow. A pak přidal dva bronzy na Mistrovství světa v Östersundu.

„Sezónu jsem skončil s tím, že všechno fungovalo velmi dobře. To mi dodává velkou motivaci,“ říká v začátku přípravy na další ročník Quentin Fillon Maillet.

Přesto, že byl ve střeleckých statistikách desátý nejlepší, vidí rezervy právě v této disciplíně. „Chci trochu zrychlit střelbu a zároveň zapracovat i na stabilitě. Musím se vyhnout velkým chybám.“

Často se říká, že je těžší obhájit pozici mezi elitou než se k ní dostat. „Nemám z toho strach. Sám jsem zralejší, navíc se mohu opřít i o Martinovy zkušenosti,“ věří Fillon Maillet, že mu případně pomůže sedminásobný vítěz Světového poháru.

Nyní má před sebou další metu. „Cílem je zisk malého glóbu. Dříve mě takové myšlenky trochu děsily, ale teď jsou ty obavy menší. Bude to velký cíl, zároveň tu je i mistrovství světa,“ odhalil svůj plán Francouz, který už se blížil k malému glóbu i letos. Ve stíhačkách byl druhý nejlepší, v hromadných startech třetí.

„Už vím, jaké je to vyhrát. Bylo důležité zažít si momenty, které nemůžete natrénovat. Získáte tím jistotu, i když budete ve stresu. Určitě se s tím budu vypořádávat lépe,“ dodává momentální francouzská jednička.

Zdroj: SkiChrono
Foto: Quentin Fillon Maillet (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *