Home > Téma > 5 nejlepších momentů kariéry Gabriely Koukalové

5 nejlepších momentů kariéry Gabriely Koukalové

Gabriela Koukalová

19. března 2017 v Oslu uzavřela Gabriela Koukalová sezonu druhým místem a dvěma malými křišťálovými glóby. Málokdo tušil, že půjde o poslední závod nejúspěšnější české biatlonistky. Pojďte se s námi podívat na důležité momenty kariéry, kterou Koukalová letos v květnu oficiálně ukončila.

1) Kroky k olympijské medaili

První závod Zimních olympijských her v Soči 2014 se Gabriele Koukalové vůbec nepovedl. Ve sprintu nechala tři nesestřelené terče a dojela 29. Naděje oživila ve stíhacím závodě, kdy se posunula na čtvrtou příčku, od bronzové medaile ji dělilo necelých šest vteřin. Stejné umístění zopakovala ve vytrvalostním závodě. Vytoužené medaile se dočkala v závodu s hromadným startem, kde nestačila jen na suverénní Darju Domračevovou. Další stříbro přidala se smíšenou štafetou.

2) Zlaté (málem dvakrát) Kontiolahti 2015

Vůbec prvním cenným kovem, který Koukalová na světovém šampionátu získala, byl bronz se smíšenou štafetou. V roce 2013 spolu s Veronikou Vítkovou, Jaroslavem Soukupem a Ondřejem Moravcem dojeli třetí doma v Novém Městě na Moravě. O dva roky později na MS v Kontiolahti 2015 v obměněné sestavě (místo Soukupa Michal Šlesingr) slavila štafeta zlato. A Gabriela Koukalová málem přidala další. V závodě na 15 kilometrů už téměř slavila titul, nakonec jí muselo stačit stříbro. Vítězkou se nečekaně stala závodnice s číslem 96, Ruska Jekatěrina Jurlovová-Perchtová.

3) Královna sezony

V sezoně 2015/16 sice odjela z mistrovství světa s prázdnou, a to více se radovala na samotném konci sezony. Během ní podávala Koukalová skvělé výkony. Třináctkrát stanula na stupních vítězů, ve zbylých závodech byla nejhůře devátá. Stala se tak vítězkou tří disciplín. A co více, stala se královnou celé sezony – majitelkou velkého křišťálového globu.

Gabriela Koukalová
Foto: Gabriela Koukalová je vítězkou Světového poháru (Autor: Petr Slavík)

4) Radost domácím fanouškům

V sezoně 2016/17 darovala Gabriela Koukalová českým fanouškům předčasný vánoční dárek. Na zastávce v Novém Městě na Moravě se stala první českou biatlonistkou, která triumfovala v domácím prostředí Světového poháru. Stalo se tak v závodu s hromadným startem. V závěrečném kole odolala tlaku největší rivalky Laury Dahlmeierové a v cílové rovince slavila před zraky domácích diváků čtrnácté kariérní vítězství.

Gabriela Koukalová
Foto: Gabriela Koukalová je vítězkou závodu v Novém Městě na Moravě (Autor: Petr Slavík)

5) Když Laura glóbus, já zlato

Velký křišťálový glóbus Koukalová v sezoně 2016/17 neobhájila, souboj s už zmiňovanou Dahlmeierovou dopadl lépe pro Němku. Koukalové se povedlo zopakovat alespoň malé glóby za sprint a závod s hromadným startem. A konečně se dočkala i na mistrovství světa. Hned v úvodním sprintu si dojela pro premiérový titul mistryně světa. Medailovou sbírku zkompletovala bronzem ve stíhacím závodě a stříbrem ve vytrvalostním závodě. V závěrečném hromadném startu si sice dojela pro nepopulární čtvrté místo, radost ze tří medailí včetně té nejcennější ale nic nemohlo pokazit. Šampionát v Hochfilzenu byl úspěšný.

Gabriela Koukalová
Foto: Gabriela Koukalová se konečně dočkala titulu mistryně světa (Autor: Petr Slavík)

Seriál Biatlonová loučení

Simon Fourcade
Laura Dahlmeierová
Anastasia Kuzminová
Gabriela Koukalová
Matej Kazár
Michael Rösch
Rosanna Crawfordová
Fredrik Lindström
Daniel Mesotitsch
Nathan Smith
Henrik L’Abée-Lund

Hlavní foto: Gabriela Koukalová (Autor: Petr Zbranek)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *