Home > Závody > Rakouskými mistry ve vytrvalostním závodě Eder a Innerhoferová

Rakouskými mistry ve vytrvalostním závodě Eder a Innerhoferová

Simon Eder a Katharina Innerhoferová

Simon Eder a Katharina Innerhoferová

Foto: Simon Eder a Katharina Innerhoferová (© ÖSV)

Náročné větrné podmínky doprovázely vytrvalostní závody na Mistrovství Rakouska v Obertilliachu. Jako klíčové se ukázaly zkušenosti, z nichž čerpali vítězní Simon Eder a Katharina Innerhoferová.

Špičkové startovní pole a komplexnost Edera

Ze 14 účastníků vytrvalostního závodu mužů tvořili dobrou polovinu borci dobře známí ze Světového poháru. O kvalitní podívanou tak nebyla nouze. Zkušenému Simonu Ederovi se sešel druhý nejrychlejší běh a nejlepší střelba, udělal po jedné chybě vleže i vestoje, a tak nebylo pochyb o tom, že zvítězí. Druhý Dominik Landertinger byl sice tím jediným, kdo ho porazil na trati, ale s pěti chybami na střelnici ztratil na vítěze skoro dvě minuty. Tři z těchto nepřesností přitom přišly až na poslední položce. Čtyři chyby vleže udělal bronzový Sven Grossegger.

Suverénní Innerhoferová a rychlá Finka

První dvě pozice mezi ženami podle očekávání zabraly závodnice, jež se nejvíce podílejí na posunu rakouského ženského biatlonu vzhůru. Katharina Innerhoferová si poradila výborně s během i se střelbou, na které zaváhala jen třikrát, a nechala za sebou o dvě a půl minutu čtyřikrát nepřesnou Lisu Hauserovou. Čtyři minely zaznamenala i třetí Fabienne Hartwegerová. Závodu se účastnily i tři zahraniční biatlonistky. Finka Marie Laukkanenová byla dokonce v absolutním pořadí druhá, když šest chyb kompenzovala nejrychlejším běžeckým časem.

Výsledky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *