Home > Novinky > Rána pro Slovinsko. Teja Gregorinová je podezřelá z dopingu

Rána pro Slovinsko. Teja Gregorinová je podezřelá z dopingu

Teja Gregorinová

Měla být jednou z medailových nadějí Slovinska na hrách v Pchjongčchangu. Spíš to ale vypadá, že Teja Gregorinová už další starty nepřidá. Mezinárodní biatlonová unie včera oznámila, že je 37letá závodnice podezřelá z dopingu.

Nález ve vzorku z Vancouveru

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) zpětně kontroloval vzorky z olympiády ve Vancouveru a právě u Teji Gregorinové byly nalezeny pozůstatky růstového hormonu. To potvrdila na včerejší tiskové konferenci i sama biatlonistka.

Před novináři zůstala pouhé tři minuty, omluvila se všem, kterých se kauza dotkla a odmítla odpovídat na další dotazy. Také akceptovala fakt, že jí IBU pozastavila činnost. Případ bude na konci listopadu řešit MOV a IBU následně zareaguje na výsledky šetření.

Je ovšem možné, že bez ohledu na závěry MOV a IBU ukončí Gregorinová kariéru. Ještě před pár dny přitom byla plná energie a velkých plánů…

Láska ke sportu

Na začátku října vyšel na stránkách Biathlonworld.com příběh slovinské matadorky, která popisovala svůj vztah k biatlonu. „Cítím se na 27, ne na 37. U biatlonu zůstávám tak dlouho proto, že miluji přírodu, sport a závody.“

Zhruba ve stejné době byla s týmem na soustředění v Obertilliachu. Na tom aktuálním v Pokljuce už ale chybí.

Pro Slovinsko je to velká rána. S Gregorinovou se počítalo jako s medailovou nadějí po tom, co byla letos na Mistrovství světa v Hochfilzenu pátá v hromadném startu. Jednu olympijskou medaili už ve sbírce má, před čtyřmi lety v Soči brala bronz ve stíhacím závodě.

Pro kouče je to nepochopitelné

Na inkriminovaných hrách ve Vancouveru skončila Gregorinová pátá v hromadném startu, ve sprintu a ve stíhačce skončila shodně devátá. Také pomohla k osmé příčce štafetě.

Její tehdejší trenér Uroš Velepec byl zprávou o možném dopingu zaskočený. Neumí si představit, že by se zrovna Gregorinové stala taková hloupost. Poukazuje i na to, že výsledky jeho svěřenkyně ve Vancouveru nijak nevybočovaly od zbytku sezóny a nerozumí tomu, co víc by s dopingem mohla získat.

Současnému kouči slovinské reprezentaci Tomáši Kosovi zase přibyly další vrásky na tváři. Už tak úzký tým přišel o jednu z největších postav posledních let. Slovinci musí spoléhat hlavně na Jakova Faka, jehož ale v posledních dvou sezónách výrazně omezovaly zdravotní problémy.

Zdroje: IBU, dnevnik.si, sion.net
Foto: Teja Gregorinová (© Sean Rowe, pod licencí BY-NC-ND)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *