Home > Závody > Rozhodnu se až v letadle, řekl k možnému ukončení sezóny Fourcade

Rozhodnu se až v letadle, řekl k možnému ukončení sezóny Fourcade

Martin Fourcade

Sprint mužů dnes v Pchjongčchangu sice vyhrál Julian Eberhard, největší pozornost byla ale upřena na Martina Fourcada. Ten si zprvu vůbec neuvědomil, že pošesté v kariéře vyhrál velký křišťálový glóbus. Pak už ale přemýšlel, jak bude vypadat jeho další program po odletu z Jižní Koree. Jestli vůbec nějaký bude.

„Manželka má termín až po konci Světového poháru.“

Julian Eberhard: „Od prvního metru až do toho posledního šlo všechno perfektně, i když podmínky nebyly jednoduché.“ (ORF)

Lowell Bailey: „Někdy jste na vlně, jindy se vám naopak v tréninku nedaří. Od Mistrovství světa se cítím sebevědomě. Nevěděl jsem, co čekat, jen jsem si řekl, že tam nechám vše.“ (IBU)

Martin Fourcade o předčasném zisku velkého křišťálového glóbu: „V cíli jsem si to ani neuvědomil. Soustředil jsem se na to, co bych mohl za rok na Olympiádě udělat líp. Ale řekli mi to lidé z televize.“ (IBU)

Martin Fourcade o tom, zda předčasně ukončí sezónu: „Ještě jsem se nerozhodl, asi to udělám až v letadle do Evropy. Je to těžké. Dítě se vám narodí jednou a velký křišťálový glóbus dostanete taky jen jednou. Vlastně může být proveditelné obojí, moje manželka má termín až po konci Světového poháru. Ale mrzelo by mě, kdybych nebyl u porodu i kdybych nebyl v Oslu na předávání glóbů.“ (L’Equipe)

Tomáš Krupčík: „Když jsem přijel na ležku, tak mi foukalo zprava, ale než jsem začal střílet, tak se to otočilo zleva. Dost jsem přecvakával a nebyl si jistý, jestli jsem to udělal správně, ale všechno mi spadlo. Ve stoje to byla relativně pomalá položka na dva nádechy, ale raději jsem si to hlídal a nula se počítá.“ (ČT sport)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *