Home > Závody > SP Pchjongčchang: Fourcade získal křišťálový glóbus. Sprint vyhrál Eberhard

SP Pchjongčchang: Fourcade získal křišťálový glóbus. Sprint vyhrál Eberhard

Martin Fourcade

Šest závodů před koncem je jasno. Martin Fourcade skončil třetí ve sprintu v Pchjongčchangu, čímž si zajistil celkový triumf ve Světovém poháru. Již svůj šestý. Nejlepším mužem dnešního závodu byl Rakušan Julian Eberhard.

Martin Fourcade oficiálně králem letošní sezóny

Boj o velký křišťálový glóbus mohl prodloužit už jen jediný muž. Antonu Šipulinovi však dnešní závod nevyšel. Musel na tři trestná kola a skončil až 23. Fourcade startoval až ve druhé polovině startovního pole, a tak pravděpodobně měl informace o výsledku svého rivala. A bylo mu jasné, že se glóbu dotýká 9 prsty a ten poslední už se k němu blíží.

Nic na tom nezměnil ani fakt, že Francouz během dnešního závodu poznal zrádnost střelnice v Pchjongčchangu a na obou položkách chyboval. Nejrychlejším během se dokázal propracovat až na stupně vítězů, za Juliana Eberharda a Lowella Baileyho.

Sprinterský specialista Eberhard

Julian Eberhard se netají tím, že je sprint jeho nejlepší disciplínou. Jako výborný běžec a horší střelec přeci jen oceňuje pouze dvě střelecké zastávky. A dnes mu vyšly obě na 100 %. Kromě nul zaznamenal také nejrychlejší střelecký čas. Běžecky zaostal za Fourcadem o pouhých 7 sekund, a tak nebylo o vítězi sporu.

Zároveň se tím ještě trochu zdramatizoval boj o malý křišťálový glóbus. Eberhard vyhrál v letošní sezóně již druhý sprint a v pořadí disciplíny má na Fourcada ztrátu 88 bodů. Do konce závodu zbývají dva závody a pokud je Francouz vynechá, tak bude k cenné trofeji poměrně blízko.

Vedle Eberharda si na střelnici vedl bezchybně také Lowell Bailey. Mistr světa z vytrvalostního závodu udržel nulu potřetí v řadě a dnes z toho bylo třetí místo. Američan vyšplhal na pódium teprve potřetí v kariéře. Na Rakušana si však do zítřejší stíhačky ponese ztrátu 41 vteřin, Fourcade 45.

Životní maximum pro Krupčíka

Čisté konto dnes zdobilo celkem 9 závodníků a jedním z nich byl čtvrtý Dominik Landertinger. Po jedné chybě udělali pátý Erik Lesser, šestý Dominik Windisch a sedmý Serafin Wiestner. Švýcar si připsal druhý nejlepší výsledek v kariéře.

Fantastický den Rakušanů podtrhl 8. místem Simon Eder. Naopak čeští biatlonisté neměli co slavit. I když jeden by se našel. Tomáš Krupčík na střelnici nezaváhal a dojel si pro 19. místo, což je jeho životní maximum. Michal Šlesingr nenavázal na své běžecké výkony z minulých závodů a s jednou chybou skončil až 24. Slušně to naopak běželo Adamu Václavíkovi, ale tři trestné okruhy ho posunuly na nebodované 43. místo. Michal Krčmář obsadil 49. příčku a Jaroslav Soukup až 69.

Střelecké časy
1. Julian Eberhard 45,9
2. Nathan Smith +1,3
3. Serafin Wiestner +2,2
23. Jaroslav Soukup +9,3
50. Adam Václavík +14,7
50. Michal Šlesingr +14,7
62. Tomáš Krupčík +17,3
79. Michal Krčmář +21,3
Běžecké časy
1. Martin Fourcade 21:18,6
2. Julian Eberhard +7,2
3. Benedikt Doll +16,8
27. Adam Václavík +49,0
37. Michal Šlesingr +1:03,1
44. Michal Krčmář +1:13,0
52. Tomáš Krupčík +1:16,0
89. Jaroslav Soukup +2:20,0

Foto: Martin Fourcade (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *