Home > Novinky > Ruska Olga Podčufarovová se pokouší o restart kariéry

Ruska Olga Podčufarovová se pokouší o restart kariéry

Olga Podčufarovová

Na konci dubna 2018 oznámila ruská biatlonista Olga Podčufarovová konec kariéry. V pouhých 25 letech ji k tomu vedly vleklé zdravotní problémy, ztratila motivaci a vnitřní sílu. Nyní je ale všechno jinak.

„Dnes jsem měla intervalový trénink, cítím se dobře. Připravuji se na zimu. Trénuji a možná se pokusím závodit. A možná ne, to nikdo neví,“ prozradila Olga Podčufarovová na videu svého bývalého parťáka a dnes reprezentanta Jižní Koreje Timofeje Lapšina.

Úmysly sedmadvacetileté rodačky z Moskvy potvrdil i její trenér Jurij Lelin. „Olga mě informovala, že chce pokračovat v kariéře. Teď je těžké k tomu něco říct. Musíme si počkat, jak bude vypadat na letním mistrovství Ruska.“

Ruský šampionát proběhne 17. až 23. září v Čajkovském. V zimě se chce Podčufarovová účastnit ruského poháru a přes něj se vrátit zpět do týmu, jemuž byla během své kariéry oporou.

Na Mistrovství světa juniorů v roce 2013 získala kompletní medailovou sadu a prosadila se i mezi dospělými. V roce 2016 vyhrála v Antholzi závod Světového poháru, předtím byla dvakrát třetí. Má také bronzovou medaili ze štafety na Mistrovství světa 2017.

Zdroje: YouTube kanál T. Lapšina, TASS
Foto: Olga Podčufarovová (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *