Home > Doporučujeme > Jako bych byl v těle někoho jiného, vrací se Fourcade k minulé sezóně

Jako bych byl v těle někoho jiného, vrací se Fourcade k minulé sezóně

Martin Fourcade

Jako ze zlého snu. Tak zhodnotil uplynulou sezónu Martin Fourcade. Ve Světovém poháru skončil po sedmileté nadvládě dvanáctý, byť v případě absolvování všech závodů by se zřejmě zapojil do boje o druhé místo.

Ani to by ale Martina Fourcada neuspokojilo. „Byl jsem zvyklý bojovat o vítězství nebo o pódium v každém závodě. Dráždilo mě, že jsem nebyl na takové úrovni,“ přiznal Francouz v rozhovoru pro norskou televizi NRK.

Za celou sezónu Fourcade vyhrál pouze dva závody, zatímco Johannes Thingnes Bø slavil rekordních patnáct triumfů. „Nepoznával jsem se. Připadal jsem si, jako bych byl v těle někoho jiného,“ popsal své pocity biatlonista, který v září oslaví 31. narozeniny.

Martin Fourcade
Foto: Martin Fourcade (Autor: Petr Slavík)

A pokračuje: „Není to jen o výsledcích. Je to i tom, čeho jste schopní na trati. A tam jsem se vůbec nepoznával.“ Faktem je, že fanoušci nebyli zvyklí na to, že jejich oblíbenec zvlášť v závěrech závodů nestačil na své soupeře.

„Ptal jsem se sám sebe: Co jsem udělal špatně? Čím jsem si to zasloužil? Ale měl jsem zkrátka normální sezónu po sedmi neuvěřitelných sezónách,“ uvědomuje si Fourcade. „Nemůžu za to obviňovat ani sebe, ani mé tělo. Chtěl jsem po něm za ty roky hodně.“

Společně s trenérem Vincentem Vittozem už zřejmě našel i možnou příčinu horších výkonů. „Myslím, že jsem v přípravě dělal až moc, a proto jsem nebyl ve své kůži. Tento rok jsem zkusil na jaře trochu zvolnit,“ vysvětluje vítěz 72 závodů Světového poháru.

Tělo zkrátka vyslalo signál, aby zvolnil. „Doufám, že po tom, co jsem dopřál svému tělo přestávku, budu zpět ve své nejlepší formě,“ věří Martin Fourcade.

Čtěte také: Trenér Francouzů o Martinu Fourcadovi: Potřebuje v přípravě větší přísnost

Zdroj: NRK
Hlavní foto: Martin Fourcade (Autor: Jaroslav Svoboda)

One thought on “Jako bych byl v těle někoho jiného, vrací se Fourcade k minulé sezóně

  1. Já bych mu moc přála výsledkový návrat k jeho špičkovým sezonám, ale jak tak sleduji přípravu Francouzů, mám pocit, že o pozornost si ve francouzském týmu budou říkat jiní, Martin Johannesovi přílišnou konkurencí opět nebude. Je škoda, že se nedokáže vnitřně smířit s tím, že má nejlepší léta za sebou. Ale zvládli se s tím poprat jiní, časem to v sobě snad vstřebá i on. Podporu ostatních kluků v týmu má k tomu ideální, v žádném jiném týmu není tak skvělá partička, jako mají aktuálně Francouzi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *