Home > Novinky > Rusko nadále zůstává provizorním členem IBU

Rusko nadále zůstává provizorním členem IBU

Ruská vlajka

Na 13. pravidelném kongresu Mezinárodní biatlonové unie v chorvatské Poreči padlo první zásadní rozhodnutí. Rusku neuspělo se svou snahou stát se opět plnohodnotným členem IBU. Dnes se také rozhodne o tom, kdo nahradí Anderse Besseberga v čele světového biatlonu.

S provizorním členstvím Rusko ztratilo hlasovací právo na kongresu a také možnost nominovat své kandidáty do vedení IBU. Proto se současný prezident Ruské biatlonové unie Vladimir Dračev snažil přítomné delegáty přesvědčit, aby zvedli ruku pro navrácení plného členství.

Argumentoval tím, že v poslední době nebyl při dopingové kontrole přistižen žádný ruský biatlonista. Na druhé straně stál fakt, že Světová antidopingová agentura (WADA) stále nevrátila ruské laboratoři licenci.

To zřejmě přesvědčilo 29 delegátů, aby hlasovali proti vůli ruských funkcionářů. Návrat plnohodnotného členství Ruska si přálo 20 delegátů, 2 se zdrželi.

Hlasovalo se také o dalších zemích. Irsko bylo přijato jako člen IBU, Dominikánská republika dostala stejný status jako Rusko. Keňa byla vyloučena.

Od 14:00 bude kongres IBU pokračovat volbou prezidenta IBU a členů výkonného výboru. Vést IBU chtějí Švéd Olle Dahlin a Lotyška Baiba Brokaová. O pozici prvního viceprezidenta se uchází mimo jiné Jiří Hamza.

Foto: Ruská vlajka (Autor: Martin Kaděrka)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *