Home > Novinky > Rusové oznámili složení týmu pro příští sezónu. Ženy jsou bez trenéra

Rusové oznámili složení týmu pro příští sezónu. Ženy jsou bez trenéra

Taťjána Akimovová

V Rusku příliš neotáleli se složením národního týmu pro sezónu 2017/2018. Čelní představitelé Ruské biatlonové unie do něj nominovali 8 mužů a 8 žen. U mužů zůstává jako hlavní trenér Ricco Groß, u žen pravděpodobně dojde ke změně.

Groß povede ruské muže spolu s druhým trenérem Andrejem Padinem. I když ne tak docela. Anton Šipulin a Alexej Volkov opět plánují individuální přípravu pod vedení trenérů Andreje Krjučkova a Andreje Gerbulova. V národním týmu nefigurují Alexej Slepov či Dmitrij Malyško.

Ženy vedli v uplynulé sezóně Vitalij Noricyn a Valerij Medvedcev. Zatím ale není jisté, kdo bude u kormidla v olympijské sezóně. Zájem o tuto pozici projevil Vladimir Korolkevič, který se ale netěší moc velké oblibě u ruských fanoušků a také byl spojen s několika dopingovými případy. Padá také jméno Sergeje Konovalova, který měl za tým zodpovědnost v sezóně 2015/2016.

Jisté je, které dvě biatlonistky by ženskou reprezentaci měly táhnout. K Tatjaně Akimovové už se totiž připojí po mateřské pauze se vracející Jekatěrina Jurlovová-Perchtová. Mezi osmičku vyvolených se naopak nedostala olympijská vítězka Světlana Slepcovová.

Šéftrenérem ruského týmu zůstává nadále Alexandr Kasperovič, ale i jeho pozice je podle ruských médií nahnutá.

Složení ruské reprezentace pro sezónu 2017/2018

Muži: Anton Šipulin, Jevgenij Garaničev, Anton Babikov, Maxim Cvetkov, Alexandr Loginov, Matvej Jelisejev, Alexej Volkov, Jurij Šopin

Ženy: Irina Starychovová, Tatjana Akimovová, Irina Usluginová, Jekatěrina Jurlovová-Perchtová, Viktorija Slivková, Darja Virolajnenová, Světlana Mironovová, Olga Podčufarovová

Zdroj: Biathlonrus.com
Foto: Tatjana Akimovová (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *