Home > Novinky > Rusové se vzdali pořádání SP a MSJ. Podezřelí biatlonisté můžou závodit

Rusové se vzdali pořádání SP a MSJ. Podezřelí biatlonisté můžou závodit

Logo IBU

Mistrovství světa juniorů a Světový pohár se v této sezóně v Rusku nepojedou. Pořadatelství se vzdali sami Rusové, ještě před dnešním zasedáním nejvyšších představitelů Mezinárodní biatlonové unie v Mnichově. Na tom padlo rozhodnutí o suspendaci 2 biatlonistů a zahájení vyšetřování u dalších 29.

IBU obdržela seznam 31 biatlonistů, z nichž 1 nezávodil na mezinárodní úrovni a jeden už byl potrestán za užití dopingu přímo Ruskou biatlonovou unií (RBU). Na základě všech dosud známých dokumentů vydala IBU tato rozhodnutí:

  • IBU vzala na vědomí, že Mezinárodní olympijský výbor zahájil disciplinární řízení se dvěma sportovci.
  • Tito dva sportovci byli dočasně suspendováni.
  • IBU zahájila vyšetřování proti RBU a 29 biatlonistům z McLarenova seznamu. Tyto případy se netýkají Olympiády v Soči (s tou jsou spojeny dva případy uvedené výše).
  • K suspendování biatlonistů z McLarenova seznamu zatím nedochází.

 

K dění se vyjádřil i samotný prezident IBU Anders Besseberg, který ocenil, že se Rusové sami vzdali pořadatelství dvou nejbližších akcí.  „Ze strany RBU je to důležitý krok k tomu, aby IBU a světu ukázali, že současný problém berou velmi vážně. Díky tomu se během těchto soutěží budeme moci soustředit jen na biatlon.” O nových hostitelech se rozhodne později.

Podle Besseberga McLarenům report ukazuje na vážné problémy ruského sportu a antidopingového systému. IBU to bere velmi vážně, neboť je boj s dopingem jednou z nejvyšších priorit. Zároveň ale podezření nestačí na to, aby byla dotyčným zastavena závodní činnost. Více ukáže až další vyšetřování.

Zdroj: biathlonworld.com

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *